Past na korunu přehled

Past na korunu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396322/mid_past-na-korunu-A7m-396322.jpg 4 36 36

Začíná rok 1919, Jáchym a Filip z Podskalí bruslí na zamrzlé Vltavě, ale na jiné zimní radovánky čas nemají. Je sice po válce, ale oba musejí doma pomáhat – Jáchym v pekárně, Filip v krejčovství. Když spolu roznášejí hotové šaty zákazníkům, nečekaně se připletou k setkání dvou mužů. Jeden je pekárenský pomocník a druhý zámožný pán. Od té chvíle jsou kluci ve střehu a odhodlaně se pustí do dalšího pátrání. Netuší, že se zapletou do kriminálního případu, který může ohrozit existenci mladé republiky.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Past na korunu. Přihlašte se a napište ho.

brunettlibrary
30.04.2024 5 z 5

Past na korunu je moc hezky napsaná detektivka zasazená do historického období konce první světové války a vzniku Československa. Tohle období taky vyobrazuje tak, aby to mladí čtenáři pochopili. Hlavní hrdinové jsou mladé děti, které zažívají dobrodružství v Praze. Zápletka je úměrná své cílové skupině. Já jsem knihu četla s žáky v 5. a 6. třídě a sklidila velký úspěch. Doporučuji jak na domácí tak i školní čtení.

kuky921
14.03.2024 4 z 5

Velmi pěkný příběh v kulisách poválečného Podskalí a okolí. Moc pěkné ilustrace.

Lili2
03.03.2024

Když to nepřečetly děcka, tak alespoň já, ač to dotáhly právě ze školy.
Pěkný příběh, dozvěděla jsem se něco o zpracování pepře, jenom ten výraz "koupelna" si mohla autorka odpustit. Říkali těm hygienickým prostorám ve starých barácích vůbec tak?

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2019 - Zlatá stuha (Literární část: Beletrie pro děti)

Kniha Past na korunu v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech3x