Černá nenávist přehled

Černá nenávist https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137288/bmid_cerna-nenavist-iuQ-137288.jpg 4 118 118

Dennis Lehane v Černé nenávisti bravurním způsobem kombinuje údernost románů Jo Nesba s nostalgickou poetikou Tany Frenchové - a v jeho podání není zdaleka nic prvoplánové, jak by se na první pohled mohlo zdát. O tom svědčí i excelentní filmové adaptace románů Tajemná řeka, Prokletý ostrov a Sbohem, baby. V žánru kriminálního dramatu můžete těžko volit lépe. Patrick Kenzie a Angela Gennarová, soukromí detektivové se specializací na hledání zmizelých osob, vystupují kromě Černé nenávisti ještě v dalších pěti samostatných knihách. Jejich příběhy se odehrávají v Bostonu a oba vyšetřovatelé mají více přátel na odvrácené straně zákona než na té správné - v čele s psychopatem se zálibou ve výbušninách Bubbou Rugowskim. Je to temný svět, ale hrdinové v něm umějí chodit. V každém z těchto šesti románů Lehane proniká hlouběji do podstaty zla: od zkorumpovaných politiků, pedofilů, sériových vrahů, otců tyranů, černošských gangů až po vůdce sekt a psychopaty. Zároveň se v nich naplno projevuje autorův svébytný styl, ve kterém se drsná škola spojuje s osobní existencionální výpovědí. Dennis Lehane se noří do prostředí městských gangů, rasových bojů, politiky a ušmudlaných lidských osudů - aniž by se v těchto motivech utopil a přestal psát strhující thrillery.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Epocha (ČR)

A Drink Before the War , 1994

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Černá nenávist. Přihlašte se a napište ho.

Allena24
23.07.2023 5 z 5

Jsem nadšená a těším se na další knihy od DL. Doporučuji.

jarda155
16.07.2023 4 z 5

Jednoduchý příběh bez nějakých odboček a matení čtenáře, jak jinak by to mohlo dopadnout.Doba bez mobilů a korektností.
Hodně mi sedl styl psaní.Určitě dojedu i další díly série.

ArwenAragorn
04.12.2022 5 z 5

85%
Pokrčil jsem rameny: "Jsou to zvolení zástupci lidu (pozn. senátoři). Očekávat od nich celou pravdu a nic než pravdu je totéž, jako myslet si, že šlapky půjdou s chlapem zadarmo."
...Z ložnice nic nevyskočilo a nezačalo přede mnou křepčit s neonovým nápisem STOPA!!! V koupelně taky nic. Kuchyň a obývák rovněž odmítly spolupracovat...
__________________________________________________________________________________________________________
...Billy ještě zdůrazňuje svou vychrtlost těsnými džínami a přiléhavými tričky. Rukávy nosí vyhrnuté skoro až k ramenům, aby vynikly neexistující bicepsy. Černé vlasy připlácnuté k hlavě budí dojem, že se česal kladivem...
Dokonalý thriller drsné školy, odehrávající se v Bostonu. Autor dokáže skvěle popsat prostředí jednotlivých částí města, prostředí zkorumpovaných politiků, pedofilů, sériových vrahů, gangů, vůdce sekt a psychopatů. K tomu patří i typický humor, který se mi moc líbil.
V tomto thrilleru se poprvé představí dvojice soukromých vyšetřovatelů Patrick Kenzie a Angela Gennarová. Citace: Sympatičtí hrdinové a strhující scény se tady mísí s realističností a krutými morálními volbami, civilnost se syrovými emocemi. Autor disponuje mimořádným vypravěčským uměním, takže knížka je kromě trvalého napětí ještě neuvěřitelně čtivá.
Nevím, proč jsem se této sérii tak dlouho vyhýbala. Moc příjemně mě překvapila.
Určitě doporučím!

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1995 - Shamus Awards (Best First P. I. Novel)

Kniha Černá nenávist v seznamech

v dalších seznamech2x