Dobrodružství pavouka Čendy přehled

Dobrodružství pavouka Čendy https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209716/bmid_dobrodruzstvi-pavouka-cendy-209716.jpg 5 282 282

Pavouk Čenda série

Autorská kniha brněnského ilustrátora a výtvarníka. Knížka vypráví o pavoučkovi Čendovi a dřevěné kukačce, kteří spolu žijí ve starém opuštěném domě, a o tom, co se stane, když do domu vnikne zloděj, a když ještě později jim začnou dům bourat. Druhé vydání.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dobrodružství pavouka Čendy. Přihlašte se a napište ho.

tatjana1737
05.05.2024 4 z 5

O existenci Čendy už nějakou dobu vím, a přiznám se, že naposledy v Galerii Topičův salon mě svrběly prsty, ale limitovala peněženka. Takže jsem si celou sérii vypůjčila v knihovně a za odpoledne přečetla. Musím tedy říct, že to malé kapesní vydání není pro mě, i když je skladné, protože ve velkém formátu vyniknou všechny detaily, patrné např. na ilustraci starého opuštěného domu s pohledem do jeho jednotlivých pokojů.

Samotný příběh je poměrně stručný a při prvním čtení mě moc neuchvátil. Dala jsem ale šanci dětskému čtenáři a přiměla nejstaršího, aby mi knížku přečetl nahlas při snídani. (Muhehehe, hned jsme procvičili hlasité čtení, aniž by si toho byl vědom.) Tomu se Čenda líbil a já napodruhé musela ocenit poetiku příběhu s dřevěnou kukačkou a pavoučkem – čtenářem. Jen konec mi stejně jako napoprvé přišel poměrně utnutý.

Veggi
12.01.2024 5 z 5

O knížce jsem se dozvěděla od syna, který o ní mluvil, protože jí četly ve školce. Byl z ní nadšený, takže mu hned první dva díly nadělil Ježíšek. Moc rádi o pavoučkovi Čendovi čteme a jsme zvědaví jak to s ním bude dál!

Akvabela
05.10.2023 5 z 5

Příběhy pavoučka Čendy máme moc rádi. Přečetli jsme již všechny díly a čekáme na další.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dobrodružství pavouka Čendy v seznamech

v dalších seznamech12x

pro děti dobrodružství pavouci autorské ilustrace

Pavel Čech
česká, 1968