Persepolis 2 přehled

Persepolis 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/7413/bmid_persepolis-persepolis-2-3OR-7413.jpg 5 289 289

Persepolis série

< 2. díl

Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších grafických románů poslední doby, kterého se po celém světě prodalo už téměř půl milionu výtisků. Ve Francii žijící, ale v Íránu narozená autorka nás v první části provedla svým dětstvím stráveným v Teheránu za doby islámské revoluce a války s Irákem. Ve druhém dílu líčí svůj pobyt na francouzském gymnáziu ve Vídni, následný návrat do vlasti, poslední pokus sžít se s režimem, který nemůže mít pro samostatné osobnosti jejího typu, navíc ženského pohlaví, pražádné pochopení, a svůj definitivní odchod do Francie. Zatímco hlavním tématem první části byl život v totalitním režimu, ve druhé je jím tedy to, jak se člověk v takovém režimu vychovaný vyrovnává s náhle nabytou svobodou: tedy další téma, které mnozí Češi důvěrně znají.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art

Persepolis 3, 4 , 2004

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Persepolis 2. Přihlašte se a napište ho.

dr.horrible
11.01.2023 4 z 5

“Personally I hate Saddam and I have no sympathy for the Kuwaitis, but I hate just as much the cynicism of the allies who call themselves liberators while they’re there for the oil.”

tami1
03.12.2020 4 z 5

Autorka nás v obou dílech komiksu seznamuje se svým životem od dětství až po dospělost. Její život v Íránu je všechno, jen ne poklidný. Do osudů celé rodiny zasáhne revoluce, politická zlovůle a nakonec i válka. Tím, že pochází ze svobodomyslné rodiny intelektuálů a dostalo se ji jistého vzdělání, je schopna nastavit pomyslné zrcadlo nejen fundamentalistickému režimu, ale i demokratickému západu.

Není to moc veselé čtení, přesto doporučuji.

lencin
25.08.2020 5 z 5

Úžasný, černobílý komiks. Marja odchází z Íránu do Rakouska. Je ovšem zcela vykořeněná a není úplně schopná v Rakousku existovat.
(2006)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Persepolis 2 v seznamech

v Právě čtených1x