Pirátská odysea přehled

Pirátská odysea https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66857/piratska-odysea-66857.jpg 4 134 134

Píše se rok 1665 a Port Royal, hlavní město anglické kolonie Jamajky, zažívá nebývalý rozkvět. Vděčí za něj zejména ziskům z privatýrských výprav proti španělským lodím a koloniím. A právě kvůli privatýrům (pozor, neplést s piráty!) je přístav Port Royal jaksi méně spořádaný, než by dle mínění některých úředníků Jeho Veličenstva měl být. Ovšem privatýři v čele se šaramantním kapitánem Hunterem jsou jiného názoru, zvláště když se doslechnou, že u jednoho ostrůvku ve španělských vodách kotví galeona s pokladem… Svižně napsaný dobrodružný příběh z pera bestselleristy Michaela Crichtona (Jurský park, Ztracený svět, Vikingové) – poslední, který dokončil před svou smrtí – vás chytne a už nepustí.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Knižní klub

Pirate Latitudes , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pirátská odysea. Přihlašte se a napište ho.

danny_21
20.12.2022 3 z 5

Pirátská odysea mě dlouho míjela, přestože jsem se na ní dlouho chystal a čekal další precizně nastudovanou tématiku s kvalitním příběhem, jak ( už bohužel ) u Michaela bylo zvykem. Nicméně výsledek je víceméně jednoduše přímočarý dobrodružný román ze 17. století s pirátskou zápletkou a jeden se neubrání zamyšlení, zda je opravdu kompletně z pera Crichtona, nebo jen dokončena/přepsána najatým pisálkem pro zisk nakladatelství po jeho smrti – postrádal jsem především typický beletristický přesah autora. Hlavním hrdinou je kapitán Hunter, majitel privatýrské plachetnice se záluskem na španělské zlato na zdánlivě nedobytné pevnosti Matanceros, který je neodolatelným pro urozené dámy anglického původu, důvtiplným, neohroženým a neprůstřelným soupeřem všem nepřátelům a překážkám ať už v podobě děsivého mořského tvora nebo vypočítavé justice. Lepší karibské dobrodružství umí Salgari a jeho Černý korzár, některé knihy mají zůstat v šuplíku – 55 %

Milosz
08.12.2022 2 z 5

Nebrat. Hodně laciný rodokaps, a kdyby tam nebyl sex a násilí, vypadalo by to jako knížka pro děti. Nechce se mi věřit, že to napsal stejný člověk jako třeba Jurský park. Evidentně už měl před smrtí nejlepší léta za sebou, ale pořád měl dost soudnosti, že to nevydal (narozdíl od nakladatelů)

madem
06.08.2022 3 z 5

Knížku jsem četla krátce po Letu číslo TPA 545 a pro tomu mi kniha přišla takováááááá táhlááááááá a nudnááááá. Zvlášť cesta zpět.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pirátská odysea v seznamech