Písečníci a probuzení krále přehled

Písečníci a probuzení krále https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497049/bmid_pisecnici-a-probuzeni-krale-03b-497049.png 4 45 45

Písečníci série

< 2. díl

Po dlouhých sedmadvaceti letech procitá posádka mezihvězdné lodi Poutník z hibernace. Ale kdosi nebo cosi na probuzení ještě čeká…Vraťte se s Tomášem Nebulou a jeho přáteli na palubu akademie Singularity a odhalte další tajemství vesmíru! Dobrodružný příběh z daleké budoucnosti Písečníci a bludný asteroid si oblíbily tisíce malých i velkých čtenářů a bez podpory nakladatelství se stal bestsellerem. Nyní Václav Dvořák, autor a nakladatel (držitel Ceny čtenářů Magnesia Litera 2021), přichází s pokračováním, které je opět doprovázené úžasnými ilustracemi Jakuba Cenkla. „Václav Dvořák – nenápadná liberecká hvězda současné literatury pro děti a mládež, jejíž tvorbu zhltnou bez mrknutí oka i jejich rodiče.“ – Časopis Respekt. Vychází s podporou Ministerstva kultury České republiky, 528 stran, 30 barevných ilustrací. Pro čtenáře od 9 do 99 let.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Písečníci a probuzení krále. Přihlašte se a napište ho.

matej5nKL
25.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Dechberoucí pokračování, které se nejenom pouští do hloubky tajemství z prvního dílu ale dokonce rozvíjí ohromný svět a přidává tak další nové vesmírné rasy, nemohu se dočkat co s nimi pan Dvořák dále vymyslí, ale jedno je jisté, vše bude podloženo jako doposud vědeckým výzkumem a dodá to tak dílu další a to poučný rozměr, který dnes bohužel spoustě dětských knih tolik chybí
Jedná se o fascinující zážitek a určitě doporučuji každému, kdo hledá něco na společné čtení s dětmi :)

stepanYHwJ
24.03.2024 5 z 5

*Takhle má vypadat pokračování!*
Po přečtení úžasně čtivého prvního dílu Písečníků, jsem se na jednu stranu moc těšil na druhý díl, na druhou jsem se ale bál, aby knížka nevyústila v tak častá jiná nedopadlá pokračování. O to víc jsem byl po dokončení "Písečníků a probuzení krále" nadšený - autorova druhá kniha ze světa Pátračů, temnoty a cizích tvorů je za mě ukázkou toho, jak má pokračování vypadat! Rozšíření světa, prohloubení již známých postav, nové neskutečně poutavé dějové linie.... No prostě zase 5/5 a doporučuji VŠEM fanouškům kvalitní četby!!

Klárka012
17.03.2024 5 z 5

Písečníci a probuzení krále je pokračováním knížky Písečníci a bludný asteroid. Po přečtení poslední stránky prvního dílu jsme netrpělivě na stránkách pana Dvořáka vyhlíželi pokračování a dočkali jsme se.
Knížku jsme si opět užili všichni a tentokrát se k nám přidal i děda :-)
Máme Písečníky moc rádi, přinesli nám a našim dětem spoustu pěkných společných chvil a kdyby šlo tvorbu pana Dvořáka nějak podpořit a " urychlit" - uděláme to moc rádi. Držíme palce pro další tvorbu a těšíme se na další knížky.
Pan Václav Dvořák se stal naším oblíbeným rodinným autorem a s nadšením jsme zjistili, že je tomu tak i v rodinách velké většiny našich přátel. Takže klobouk dolů a velké díky za jeho knihy.

Vychází Povídky, které pomáhají a další knižní novinky (34. týden)

21.08.2022

Ocenění knihy (1)

2023 - Magnesia Litera (Kosmas cena čtenářů)

Kniha Písečníci a probuzení krále v seznamech

v Právě čtených8x
v dalších seznamech3x