Hra o trůny přehled

Hra o trůny
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176291/bmid_hra-o-truny-0k6-176291.jpeg 5 5873 5873

Pod každým prstem měl čepel, hroty pokroucených mečů vyčnívajících jako tesáky z opěrek trůnu. Dokonce i po třech staletích byly některé ostré tak, že dokázaly říznout. Železný trůn byl pro neopatrného plný pastí. V písních se pravilo, že bylo třeba tisíce mečů, aby ho vyrobili, rozžhavených doběla ve výhni plamenů dštících ze chřtánu Baleriona Černého děsu. Kovali jej padesát devět dní. Konec jejich snažení korunovalo toto pokroucené černé monstrum vyrobené z jako břitva ostrých hran, hrotů a pásů kovu; trůn, který mohl zabít člověka, a také zabil, pokud lze věřit příběhům.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Talpress

The Game of Thrones , 1996

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hra o trůny. Přihlašte se a napište ho.

Agatha84
04.06.2024 5 z 5

Sice jsem trošku doufala v jakési dějové obohacení oproti seriálu, k čemuž jsem se (prozatím) rozhodně nedostala, nicméně nic to nemění na tom, že jsem maximálně spokojená a plnými doušky si vychutnávám již třetí společnou jízdu - tentokrát s bonusem šustících stránek knihy.
George R. R. Martin je fakt dobrej...

Dandulka
20.05.2024 5 z 5

Po letech jsem se vrátila lk této sérii, mezitím jsem se prokousala seriálem. Mám tuhle sérii opravdu hodně ráda.

Elapheg
24.04.2024

Knihu Hru o trůny jsem si dal do nepřečtených. Je to velká bichle, to já rád, ale velmi špatně se s ní manipuluje. Mám teď zdravotní problémy, které mi neumožňují knihu dočíst, třas a dvě a půl kila teď nedám. Je zde obrovské množství postav a údajů, kde jsem lítal z místa na místo jak včela. Jistojistě se k ní ale v budoucnu vrátím. No musím konstatovat, že jsem si ji přes zhoršené zdravíčko, nedokázal vychutnat. Tak snad to příště klapne. Jistojistě se jedná o velmi kvalitní dílo a velmi mě mrzí, že knihu nedočítám. Tohle já strašně nerad dělám a určitě to není tím, že bych jí byl zklamán. Budu se těšit někdy v budoucnu. :-)

Hra o trůny. Píseň ledu a ohně I. - nové vydání v novém překladu

30.10.2017

10 nejprodávanějších audioknih (září)

20.10.2017

Jsou to zlé zprávy, pane, a krutý způsob odplaty za tvoje pohoštění, ale když muž položí otázku, musí být připraven snést odpověď na ni. (Yoren)

Ocenění knihy (2)

2011 - Kniha roku Databazeknih.cz (Kniha roku)
1997 - Locus Awards (Best Fantasy Novel)

Kniha Hra o trůny v seznamech

v Právě čtených286x
v Přečtených8 937x