Plachetnice na vinětách přehled

Plachetnice na vinětách https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428846/bmid_plachetnice-na-vinetach-EWo-428846.jpg 4 940 940

Marie, rozvedená sedmačtyřicetiletá docentka literatury, se přes léto ocitá v poloprázdném bytě své sestry v Českém Krumlově. Dojíždí odtud na venkov za těžce nemocnými rodiči a ve volných chvílích brouzdá mezi davy turistů krumlovskými uličkami. Seznámí se přitom s mladičkým knihkupcem Filipem. Jejich začínající románek dýchá atmosférou horkého července a četnými literárními konotacemi. Marie však chce především urovnat vztahy se svou sestrou a postarat se o rodiče – dominantního otce a mírnou, obětavou matku. A vyrovnat se se svou osamělostí. Tu vnímá jako uvíznutí v čase, kdy na ni z minulosti doléhají vzpomínky – a z druhé strany vyhlídky na stáří. V rodinné tradici silných mužských vzorů Marie přemítá o tom, co bylo, a současně se ptá, jak žít dál a co si počít se „shakespearovskou láskou“…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Plachetnice na vinětách. Přihlašte se a napište ho.

Afilada
18.04.2024 4 z 5

Výborná kniha, byť děj plyne pomalu a překvapení se (takřka) nekonají. Pan Hájíček umí psát, atmosféra a svody letního Krumlova, to mne dostalo. Úžasná je autorova schopnost vcítění se do ženské duše, to se málokdy vidí. Dal bych ještě o půl hvězdičky víc, ale nejde to a všechny hvězdy, to by pan Hájíček již neměl motiv se zlepšovat. Chyběla mi např. jakákoliv zmínka o rodině exmanžela.

kob
16.04.2024 3 z 5

Čekala jsem, kdy se začne něco dít a rozběhne se příběh, ale pořád nic a najednou byl konec.

Kamaela
28.03.2024 3 z 5

Autor umí psát a čte se to dobře. Ale jinak je to tak zoufale banální příběh.

10 nejprodávanějších eknih (červenec)

20.08.2020

10 právě čtených knih podle uživatelů (červenec)

15.07.2020

10 nejprodávanějších eknih (červen)

14.07.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Jak to mohl přežít? Vypít studnu rumu. Třeba je to naopak. Musel vypít studnu rumu, aby to přežil.

Kniha Plachetnice na vinětách v seznamech

v Právě čtených11x
v Přečtených1 283x