Pláň Tortilla přehled

Pláň Tortilla https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3226/bmid_plan-tortilla-XiX-3226.png 4 457 457

Danny, který se právě vrátil z války, zdědí po dědovi dva domy. Usadí se v nich se svými divokými přáteli. Ačkoli patří k nejchudším z nejchudších, nehodlají si odepřít žádnou radost ze života. Příběh je moudrou, veselou, ale současně i truchlivou expedicí do lidské duše. Právem je toto pozoruhodné a původně nedoceněné dílo dnes označováno za předzvěst nástupu beatnické vlny a další důkaz nezměrné šířky Steinbeckova talentu.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Alpress

Tortilla Flat , 1935

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pláň Tortilla. Přihlašte se a napište ho.

Katka2382
předevčírem 5 z 5

Krásná kniha.
Přátelé měli dobrou vůli,ale už ne tak pevnou.

vercas945
28.02.2024 4 z 5

Občas jsem se do čtení musela trochu nutit, ale Steinbecka mám ráda a jeho knihy jsou většinou z tak odlišného prostředí než většina knih, které jsem četla, že jsem se přinutila ráda :-) Vyhovovalo mi, že každá kapitola byla zároveň v rámci děje i samostatným příběhem, takže i když jsem si dala ve čtení trochu pauzu, nebyl problém se "chytit".

Janadvorackova
15.01.2024 1 z 5

Je mi to líto, ale hrdinové mi byli doslova odporní. Jejich život a osudy mě nezajímají a celek na mě působí spíš jako výsměch slušným lidem.
Fakt jako lemplové, ochlastové a vyžírky mě míjejí.
Kdybych neměla pocit, že kniha má působit odlehčeně, až vtipně. Kdyby to mělo být bráno vážně - jako sonda do spodiny. Ale ani ten dojem jsem neměla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pláň Tortilla v seznamech

v Právě čtených9x