Plukovníkovi nemá kdo psát přehled

Plukovníkovi nemá kdo psát https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3325/bmid_plukovnikovi-nema-kdo-psat-tQr-3325.jpg 4 191 191

Známá novela vyšla poprvé časopisecky roku 1958 a knižně o tři roky později. Místem děje navazuje na Všechnu špínu světa, objevuje se tu však odlišná perspektiva vypravěče: zatímco v předešlém díle je fiktivní svět Maconda popisován zvnitřku, v Plukovníkovi je líčen zvnějšku, jakoby objektivním vypravěčem. Přestože v novele realismus na první pohled dominuje, nacházíme tu reálné i fantastické prvky pospolu podobně jako autorovy charakteristické motivy.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Odeon

El coronel no tiene quien le escriba , 1961

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Plukovníkovi nemá kdo psát. Přihlašte se a napište ho.

Kabuky
03.12.2022 5 z 5

Výborná kniha.

mysa.cek
01.08.2022 5 z 5

nuž, nie je to "Sto rokov samoty", ale jedna z prvých noviel. tréning robí majstra, a tak to pánovi Màrquézovi nemám za zlé. napriek tomu má tá kniha všetko, prečo ho nekriticky milujem - atmosféru aj skvelý štýl. mňa veľmi baví ten typický, màrquezovský flow, keď čas v jeho knihách pokojne, nezastaviteľne plynie na pozadí krásne nakreslených, uveriteľných postáv.
čo ma úplne dostalo, bol záver knižky. taký nečakaný, že som sa musela nahlas rozosmiať... veľmi si cením, že aj napriek tomu, že Màrqueza poznám už pár rokov, ma dokázal prekvapiť :)

Mosula
27.12.2021 3 z 5

Krátká jednohubka tak za tři a půl hvězdičky. Začátek mi přišel skvělý, užívala jsem si každou větu, nadšení se ale postupně vytrácelo a nedotažený konec tomu nepřidal.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Plukovníkovi nemá kdo psát v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech6x