Pohádky Hanse Christiana Andersena (41 pohádek) přehled

Pohádky Hanse Christiana Andersena (41 pohádek) https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/4120/pohadky-h-ch-andersena-4120.jpg 4 132 132

Kromě těch nejznámějších, jako jsou Sněhová královna, Malá mořská víla, Statečný cínový vojáček či Ošklivé káčátko najdete v naší nové knize POHÁDKY HANSE CHRISTIANA ANDERSENA mnoho dalších, neméně půvabných vyprávění, v nichž se zrcadlí nejednoduchý autorův život i jeho pohled na svět.

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Reader's Digest Výběr (ČR)

Fairy tales of Hans Christian Andersen , 1865

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pohádky Hanse Christiana Andersena (41 pohádek). Přihlašte se a napište ho.

hroneczek
13.12.2020 2 z 5

Čekala jsem, že mě kniha vrátí do dětství, budu číst jedním dechem a skvěle si čas s knížkou v ruce užiji. To se však ani v nejmenším nekonalo. Nemám ráda v půlce knihy říci, že už nebudu pokračovat (zvláště u souboru povídek či pohádek), ale asi jsem to měla udělat. Ušetřila bych spoustu času! Autor má sice občas krásné nápady a hravé myšlenky, ale skutečně jen občas. Často děj zbytečně natahuje nesmyslnými detaily a souvislostmi, jindy naopak zcela náhle bez jakéhokoli vysvětlení děj ukončí. Pokud se někdy v Andersonovým dílům vrátím, pak jen v převyprávěné formě.

MilanCFC
08.12.2020 4 z 5

Na začátku hned ideální úvodní pohádka o samotném autorovi a seznámení se s ním. Jinak se musí nechat, že nikdy nemůžete dopředu stoprocentně říct, jak konkrétní příběh asi dopadne. Andersen střídal dobré pohádkové, nečekané a někdy vlastně i vtipné konce. Některé příběhy jsem znal od dětství a bylo moc milé se k nim vrátit, některé pro mě byly zcela nové. A stejně jako konce střídal autor jakousi kvalitu - některé pohádky neměly nejmenší chybičku, další mě upřímně zas tak nezaujaly. Ale to není nic proti ničemu. Z těch nových mě nadchly především Stříbrňák a Smrček/Jedlička, z těch klasik to jsou pak jednoznačně Císařovy nové šaty a Dva přátelé. A co rozhodně nelze Andersenovi upřít, je fakt, že vytvořil hned několik kultů. Celkově dobré 4 hvězdy.

Barbanka
07.12.2020 2 z 5

Četla jsem z důvodu čtenářské výzvy. Pohádky se mi moc nelíbily, přišly mi zbytečně zdlouhavé a pochmurné. Tento styl psaní není nic pro mě.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pohádky Hanse Christiana Andersena (41 pohádek) v seznamech

v Právě čtených4x