Poklady na dně moří přehled

Poklady na dně moří https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141946/bmid_poklady-na-dne-mori-kOr-141946.JPG 5 10 10

Poutavé vyprávění o starých galeonách, korábech, fregatách, obchodních lodích a parnících, které se svými poklady dodnes spočívají na dnech světových moří a oceánů. Polský publicista se pokouší rekonstruovat dramatické osudy těchto lodí, jejich posádek a nákladu a připomíná i historii hledání potopených lodí a jejich drahocenného obsahu.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Mladá fronta

Skarby na dnie mórz , 1980

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poklady na dně moří. Přihlašte se a napište ho.

Usire
25.01.2021 5 z 5

Tato kniha je mou nejčtenější knihou z dětství a dospívání. Pravidelně jsem si jí brával každý rok na dovolenou k moři a četl znovu a znovu. Večer jsem četl, ale přes den chodil po plážích a hledal ty poklady.

draka
20.07.2020 5 z 5

Když jsme poprvé vyjížděli, s budoucí moji ženou, samostatně na dovolenou, stavil jsem se v knize a koupil si tuto knížku. Koho by nelákalo vyzvednou z mořského dna poklady. Podařená publikace, čtivě psaná, s mnoha příběhy úspěšných či neúspěšných pátrání, po ztroskotaných lodích převážejících drahocenný náklad. Velmi mě zaujala. Jako malý jsem se chtěl stát kuchařem na zámořské lodi a proplout na nich celý svět. To se nestalo. Kuchařem jsem se nestal, vařím sice rád, ale na pevné zemi.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Poklady na dně moří v seznamech

námořnictvo mořeplavba moře a oceány lodě poklady lodní vraky

Autorovy knížky

Aleksander Grobicki