Poslední svého druhu přehled

Poslední svého druhu
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2932/posledni-sveho-druhu-2932.jpg 4 73 73

V irské rybářské vesnici žije osamělý muž, který skrývá podivné tajemství. Vlastně on sám je tím tajemstvím… Slibovali mu nadlidské schopnosti, ale nakonec skončil jako nemohoucí slaboch. Doufal, že z něj bude hrdina, ale teď se musí skrývat před celým světem. Vše, po čem touží, je pokojný a klidný život. Kdosi neznámý se však vydává po jeho stopě, touží ho najít, a co víc, zná jeho tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Albatros (ČR)

Der letzte seiner Art , 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední svého druhu. Přihlašte se a napište ho.

kuruteku
20.08.2023 5 z 5

Co jsem čekal, to jsem četl. Úplně něco jiného, než se ze začátku jevilo. Kyborg rozjímá o životě se Senecou v ruce. A kolik je na snaze vytvořit robocopa reálného a kolik je jen domyšleného do závěru? Kdo z čtenářů také viděl Ramba, Terminátora, Muž za 6 milionů mne minul už úplně. Plynová komora pro zvířátka už byla jen třešnička na dortu, stejně jako IRA.

Bakana
13.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Zajímavé téma. V knížce není moc akce, ale to nevadí. Je vidět, že to nenapsal Američan, jinak by to byl happyend.

ijcro
08.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Autor a potažmo i hlavní hrdina mají rádi Senecu a v podstatě naplňují jeho úvahy o životě i smrti. Příběh není úplně akční a jak už tu někdo napsal, je to spíš rekapitulace jednoho zklamaného člověka před padesátkou, trávícího bezúčelný čas ve vynucené výslužbě, který se octne uprostřed procesu zametání problémů pod koberec. Skličující je, bohužel, fakt, že právě on se stal objektem zájmu vlastních lidí – lidí, kteří ho po celý život sledovali, v klíčových bodech usměrnili tok jeho života a dneska ho fakticky ani nechtějí zabít – chtějí ho, řekněme, jen rozebrat…, třeba proto, že je poslední svého druhu? Že je vědecká rarita s poškozeným vypínačem? Že by byl konkurentem jiných, ještě tajnějších aktivit? Možná…

Paradoxem je, že na začátku konce tohoto příběhu byl jeho vlastní souhlas, který mu svým způsobem zapověděl normální život, lásku a to, co si do poslední chvíle myslel, že skoro má – nezávislost a svobodu vůle.

Dávám plus (a nejen za ty Senecovy citáty) :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Poslední svého druhu v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x