Pražské pověsti přehled

Pražské pověsti https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/8806/mid_prazske-povesti-1Tf-8806.jpg 5 155 155

Tak jako Praha sama i její pověsti zaujímají v Čechách zcela zvláštní místo. Pověsti vážící se k Praze jsou mimořádně osobité a dozvídáme se z nich mnohé nejen o tomto jedinečném a tolik milovaném městě, ale zejména o lidech a lidičkách, kteří kdysi dávno před námi žili v jeho zdech. Václav Cibula při psaní této knížky vycházel z nejstarších záznamů, ale dal jim přitom moderní podobu. Zároveň se snažil obsáhnout jak hlavní vrstvy pověstí podle doby, prostředí a vzniku, tak i všechny typy od pověsti panovnické přes kmenovou a místní až po erbovní, etiologickou a etymologickou. Vytvořil nejobsáhlejší moderně zpracovaný soubor pražských pověstí. Vynikající doprovod textům tentokrát vytvořily křehké, krásné a jemně melancholické ilustrace Petra Melana... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pražské pověsti. Přihlašte se a napište ho.

ViolettaCh.
02.12.2023 5 z 5

Tak tohle je příjemné, pohodové vyprávění, které nás seznámí s pověstmi různých pražských zákoutí. Četla jsem už v dětství opakovaně.

Amneris
21.07.2022 5 z 5

Pověsti mám ráda od dětství. Pár pražských příběhů jsem znala, ale hodně jich pro mě bylo nových. Moc se mi líbilo, že pověsti byly rozděleny podle jednotlivých pražských městských částí, takže člověk může navštívit Prahu a zároveň putovat po stopách zmiňovaných příběhů :-)

JancaMia
22.01.2022 5 z 5

Pověsti jsem dostala od nevlastního dědečka společně s encyklopedií od agamy po žraloka . Má čestné místo v knihovnicce a rada se k ni vracím .

36 nových eknih zdarma ke stažení

05.11.2021