Před-svědčování. Revoluční způsob, jak ovlivnit a přesvědčit přehled

Před-svědčování. Revoluční způsob, jak ovlivnit a přesvědčit
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321160/bmid_pred-svedcovani-psR-321160.jpg 4 41 41

Před-svědčování (anglicky Pre-suasion), představuje nejnovější poznatky z oboru ovlivňování a přesvědčování. Pro autora je typický srozumitelný, čtivý styl, je doprovázený obrovským poznámkovým aparátem odkazujícím na nejnovější studie a experimenty (jeho poznatky jsou tzv. „evidence-based“). To nové, co Cialdini přináší, je změna úhlu pohledu. Na metodách úspěšných mistrů vlivu a přesvědčování ukazuje, že nemusíte změnit postoje či přesvědčení svých posluchačů – stačí správně posunout pozornost publika těsně předtím, než od něj budete chtít žádoucí reakci. Ukazuje to na mnoha příkladech od úspěšných online kampaní až po efektivní válečnou propagandu. Dovedná práce s pozorností vede podle Cialdiniho k tzv. před-svědčení posluchače a následně také k žádaným výsledkům.... celý text

Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Jan Melvil

Pre-Suasion: A Revolutionary Way to Influence and Persuade , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Před-svědčování. Revoluční způsob, jak ovlivnit a přesvědčit. Přihlašte se a napište ho.

Kampal
01.11.2022 1 z 5

Jedna z mála knih, kterou jsem nedočetl. V polovině jsem to vzdal a myslím, že ji už nikdy neotevřu. Zatím pro mě nejhorší kniha z nakladatelství Melvil.

karelpeter
19.06.2022 4 z 5

Kniha je zajímavá, ale závěry jsou často dělány na základě jedné či dvou studií navíc provedených na malém vzorku účastníků. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že jsou chybné.

Jacinda
19.11.2021 5 z 5

Moc se mi líbí, jak má pan Cialdini vše ověřené. Takto si představuji prvotřídní knihu osobního rozvoje. Opět jen škoda, že se to nedostane i k některým zabědněným osobám. Hlavně poslední kapitoly by si měla přečíst tak půlka zaměstnavatelů. Už se těším na další knihu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Před-svědčování. Revoluční způsob, jak ovlivnit a přesvědčit v seznamech

v Právě čtených4x