Presidentův vězeň přehled

Presidentův vězeň https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122613/presidentuv-vezen-122613.jpg 4 138 138

Kniha autorových osobních zážitků z období politického věznění v letech 1962-1963 ve věznici v Kartouzích. Škutina byl odsouzen za vykonstruované „snížení vážnosti prezidenta republiky“ Antonína Novotného.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Presidentův vězeň. Přihlašte se a napište ho.

Radimka
20.06.2023 2 z 5

Možná svého času to bylo velmi protirežimní a drzý, ale teď se mi to zdá spíš ufňukaný a trapný. Jasně, byl zavřenej za nic, ale takovejch bylo. Nebavilo mě to.

KaLiBi
10.05.2023 5 z 5

Skvělá záležitost! Tahle krátká jednohubka mě opravdu nadchla. Je neuvěřitelné, jak absurdní rozsudky za minulého režimu padaly a jak bylo s politickými vězni zacházeno.
Jaký máte poměr k lidově demokratickému zřízení? Cítím s ním, ale pomoci mu nemohu.

Mira7
13.08.2022 5 z 5

Kniha na pár hodin čtení. Určitě doporučuji. Svoboda je hodně křehká a není samozřejmost. Vtípky, švejkování (to umí dost pomoc v krizi) a prokládání židovskými anekdotami. Pár knih z prostředí totalit a jejich přístupu ke věznění politických odpůrců jsem již četl. Hlavně v prostředí Česka mne udivuje, jak rychle se dokázala totalita prosadit v zemi, kde sahá tradice parlamentu a více méně svobodné žurnalistiky opravdu hodně dozadu...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Presidentův vězeň v seznamech

v dalších seznamech1x