Převzetí přehled

Převzetí https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509497/bmid_prevzeti-VDj-509497.jpg 4 54 54

Rem Erdes zmizel. Jeho bratr Paul ví, že za tím musí vězet něco děsivého, protože Rem je jedním z mocných kněží – a ti nemají přirozeného nepřítele. Paul proto vyráží do New Amsterdamu a společně s Willem Flynnem, změtvorem skrývajícím tvář za podivnou maskou, odhaluje první znepokojivé stopy. Spolu s dalšími přáteli nakonec vytvoří netradiční pátrací tým. To však ještě netuší, že je čeká nebezpečí, které dalece přesahuje jejich nejdivočejší představy…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Převzetí. Přihlašte se a napište ho.

lena.o.knihach
23.04.2024 3 z 5

Máte chuť pustit se do urban fantasy z alternativních Spojených států plné gangsterkých přestřelek? V tom případě sáhněte po Převzetí od českého autora.

Paul se vydává hledat svého bratra (jednoho z mocných kněží) a není na to sám. Vojta Záleský si tu s bytostmi opravdu vyhrál! Doporučuji se podívat na autorův instagram, kde je uvidíte a mně dost pomohlo, když jsem věděla, jak vypadají.

Nejvíc mě bavily postavy Meg, Willa Flynna a samozřejmě Mikea (ten byl topový). Hlavní hrdina Paul jaksi trochu zaostával.

Začíná se akcí, díky které se do příběhu ihned začtete. Jsou tu vtipné scény a nechybí ani zvraty, které mě šokovaly (a hodně mrzely).

Ve druhé polovině ale přibyly delší pasáže, které děj nikam neposouvali a od závěru jsem čekala mnohem víc.

#spoluprace @vojtazalesky

HynekBee
21.04.2024 5 z 5

Zprvu jsem s s knížkou docela bojoval. Nejsem úplně fanouškem tohoto druhu fantasy.
Přesto mě však něco nutilo číst dál. I když mi občas vadilo třeba například to, že se střílelo v obydleném činžáku a ve finále nikdo ze sousedů neměl potřebu nic řešit. Také to, že policie v těch městech o sobě nedávala moc vědět; hlavní hrdina v jedné z přestřelek neměl dost munice a na další stránce pálí hlava nehlava a s koltem 1911..... A nemluvě o tom, ze jedna ze scén mi lehce připomněla setkání Harryho s Albusem v závěru nejmenovaného díla.

Přesto - chválím českého autora. Za mě dobrý sloh, mnoho myšlenek, a celkově čtivé. 5*

cestina_s_linus
08.03.2024 3 z 5

(SPOILER) Než se pustím do toho, co mě na knize nebavilo, tak začneme plusy:
- mnoho bytostí (“ras) - je to pestré,
- občas vtipná hláška (bavil mě Mike),
- Spoiler: otravné postavy zemřou (Paul ne).

A co mi na knize vadilo:
- dlouhé popisy (někdy tak dlouhé, že jsem se začala modlit, aby zase došlo na akci - která hned skončila),
- ukňourané postavy (tolik ufňukaných Uršul v jedné knize jsem dlouho nepotkala...),
- mluva “gangster na sílu (nevím, ale občas to na mě působilo dost “uměle a tam, kde by se drsnost hodila, tak se fňukalo),
- Žabka Meg (myslím si, že kdyby tato postava v knize nebyla, tak by se Paul choval mnohem více jako “gangster),
- Paul a převzetí (je škoda, že se tomuto “jevu věnujeme až v závěru, protože by si celý tento “rituál zasloužil větší pozornost).

Všechno, co jsme ztratili, Dny rozhodnutí a další knižní novinky (10. týden)

05.03.2023

Kniha Převzetí v seznamech