Přežijí jen nejsilnější přehled

Přežijí jen nejsilnější https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364583/bmid_preziji-jen-nejsilnejsi-eDS-364583.jpg 4 18 18

Darwinovy nezveřejněné myšlenky v tajemném detektivním románu. Existuje Bůh? Jsou věda a náboženství neslučitelné? Překvapivě samotný Charles Darwin, jehož evoluční teorie více než cokoli jiného vyvolávala a stále vyvolává tyto základní otázky, se zdržel jakýchkoli dalších debat na tato témata ze strachu před ještě větším rozruchem. Ale předpokládejme, že ve skutečnosti své závěry sepsal a uchoval je jako tajné dodatky ke svému zásadnímu dílu O původu druhů. A předpokládejme, že jeho milovaná manželka Emma si vedla vlastní tajný deník podrobně popisující jejich mimořádný život a byla jediným člověkem, který o těchto dodatcích věděl. Moderní detektivka, historický popis bojů jednoho z největších vědců světa a špionážní příběh druhé světové války, vše v jednom románu, vás zároveň vezme na putování po nádherných zákoutích anglického venkova. Moderní detektivka, historický popis bojů jednoho z největších vědců světa a špionážní příběh druhé světové války, vše v jednom románu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Survival of the Fittest , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Přežijí jen nejsilnější. Přihlašte se a napište ho.

Ulala
26.04.2024 5 z 5

Pro mně to byl fascinující příběh. Spojuje zdánlivě nespojitelné osudy tří lidí (manželky Ch. Darwina, špiona a knihkupce) napříč stoletími. Po dočtení jsem cítila smutek z toho, že už to skončilo, ale odnesla jsem si poznání a dobrý pocit.

FlLys
27.02.2021 3 z 5

Čtivá kniha, pěkně provázané, ale pro mě je evoluce srdeční záležitost a názor autora a můj na téma věda vs. Bůh je naprosto odlišný. Taky místama to v knize zavánělo nepochopením evoluční teorie.

alicen
16.01.2019

dost zajímavá knížka.. prolíná se zde krimi příběh a popis života Ch. Darwina

Knižní novinky (12.2. - 25.2.)

12.02.2018

Kniha Přežijí jen nejsilnější v seznamech

v dalších seznamech1x

darwinismus Charles Darwin