Příběh mateřídoušky přehled

Příběh mateřídoušky https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528584/bmid_pribeh-materidousky-6581bd1e89cbe.jpg 5 133 133

Co všechno musíme obětovat, abychom si obhájili lásku? Když se Anně začne hroutit manželství, odjede s tříletým synem ke své matce a při průzkumu chaloupky po předcích najde pytlík s mateřídouškou. Díky ní se dostává k událostem první poloviny dvacátého století, vyhroceným vztahům mezi Čechy a Poláky i velké lásce, které stála v cestě řada překážek. Zatímco Anna poznává osud vlastní rodiny a historii Jablunkovska, příběh její prababičky Věry vypráví o zdejších poměrech a pokrokových myšlenkách, pro něž neměli sousedé v těžké době pochopení.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příběh mateřídoušky. Přihlašte se a napište ho.

marketa1860
13.05.2024 3 z 5

Těšila jsem se na novinku, ale nakonec to není moje krevní skupina. Historická linka parádní, ale současnost byla pro mě totální červená knihovna.
Ani styl psaní mi moc neseděl, nicméně dávám tři hvězdy za téma, kterému se autorka věnovala.

Anitram22
07.05.2024 4 z 5

Velmi milé překvapení od naší mladé paní autorky. Příběh byl zajímavý, místy sice lehce naivní, ale to nevadilo. Příjemné oddechové čtení. Určitě doporučuji.

veruptackova
03.05.2024 5 z 5

Příběh silných žen, které spojují nejen geny, ale i charakterické vlastnosti.

Miriam Blahová dokazuje, že kniha nemusí mít pětset stran, aby ve vás zanechala silný dojem.

Příběh mateřídoušky je ideální pro ty z vás, kteří se chcete dozvědět něco o historii Těšínska, ale dáváte přednost čtivějším knihám bez zbytečných detailů. A samozřejmě je vhodný i pro všechny romantické duše.

Hodnotím 4,5*.
Celou recenzi naleznete v záložce "RECENZE".

Příběh mateřídoušky, Pán hory a další knižní novinky (8. týden)

18.02.2024

Kniha Příběh mateřídoušky v seznamech