Príbeh o Áste přehled

Príbeh o Áste
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429813/bmid_pribeh-o-aste-JoI-429813.png 4 36 36

Príbeh o Áste islandského mága - rozprávača, Jóna Kalmana Stefánssona je príbeh o láske, zmyselnosti, islandskom vidieku a poézii. O túžbe spoznávať svet. Je o deťoch, o rodičoch a o výchove. O živote a smrti. A najmä o Áste. Rozpráva ho umierajúci muž Sigvaldi. Spolu s Helgou, sú rodičmi Ásty. Ešte pred narodením jej vybrali meno, ktoré v islandčine znamená „láska“. Sigvaldi bol spisovateľom, no teraz leží na zemi a pred očami mu ubieha jeho život. Jeho žena Helga - divoká a poetická duša - ušla ďaleko od mestského sveta Reykjavíku a nechala svoje dve dcéry v pestúnskej starostlivosti. Ásta je mladšia.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Artforum (SK)

Saga Ástu , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Príbeh o Áste. Přihlašte se a napište ho.

IvetB
07.03.2021 5 z 5

Silná kniha. Hořká a krásná zároveň.

"Vedz, že láska je občas slepá aj krutá, a preto môže tá istá cesta viesť k šťastiu aj nešťastiu."

Ninushka
18.02.2021 5 z 5

Krásná kniha, silná, výborně napsaný příběh.

Evaho73
25.01.2021 4 z 5

Úprimne sa priznávam, že čítať túto knihu nebolo pre mňa vôbec jednoduché. Vyžadovala si moje maximálne sústredenie, lebo stačila mala nepozornoť a už som sa strácala v spleti jednotlivých dejových línií.
Prekvapuje ma, že som na živote jednotlivých postáv nenašla nič výnimočné, ale všetko bolo veľkolepo opísané až rozpísané do najmenších filozofických detailov. Našla som si tu veľa krásnych myšlienok a životných múdrosti.
Zaujal ma i akýsi neustály kontrast medzi postavami, prostredím, časovými líniami alebo štýlom prerozprávania.
Jediné, čo som nepochopila boli sexuálne vsuvky, ktoré boli dosť rušivé.
Nemala som ten pocit, že ich tam autor musel dávať, aby zaujal. Skôr som mala pocit, že je postihnutý nejakou úchylkou a to je na škodu, lebo to ochudobnilo môj celkový čitateľský zážitok.

Knižní novinky (13. týden)

22.03.2020

Kniha Príbeh o Áste v seznamech