Príbeh pôrodníčky přehled

Príbeh pôrodníčky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422588/bmid_pribeh-p-rodnicky-PDV-422588.jpg 4 178 178

Román z obdobia II. sv. vojny o pôrodnej asistentke Anke je väzenkyňa v koncentračnom tábore, kde pomáha pri pôrodoch v tom najkrutejšom prostredí. Napriek nepredstaviteľným podmienkam však rodičky vďaka Ankiným schopnostiam prežijú, a tak sú čoskoro pripravené znova otročiť pre ríšu. To neujde gestapu, ktoré Anke jedného dňa oznámi, že sa bude ako pôrodná asistentka starať o samotnú Evu Braunovú. Anke čoskoro čelí mučivej dileme: má priviesť na svet potomka diabla, ktorý jej rodinu a vlasť pripravil o nádej na budúcnosť, alebo sa bude držať svojich morálnych zásad a pomôže nevinnému novorodencovi? Príbeh pôrodníčky vás vtiahne do zákulisia nacistických stratégií zosnovaných v sídle Berghof, kde sa v dusnom ovzduší vojny zúriacej všade navôkol nečakane rodí nie len nový život, ale aj láska.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Motýľ

A Woman of War , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Príbeh pôrodníčky. Přihlašte se a napište ho.

escapelle
10.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Z této knihy by člověk snad i nabyl dojmu, že ta válka nebyla až tak zlá, že i ti esesáci byli zvětšiny docela fajn, že láska překoná vše. Člověk se musí asi úplně oprostit od toho,co dosud četl, ví. Začít knihu číst s tím, že je to oddychovka, o těžké době lehčeji, bez typických zvěrstev této doby,s krásnými popisy porodů. Každou matku příběh asi vezme za srdce. K tomu láska jako z filmu a prostě jo, ve finále docela dobrý.
Nicméně vše co se týkalo Evy a jejího vztahu pro mě bylo odflaknuté.
Anke, to je porodní sestra kterou by si u porodu přála a zasloužila každá žena. I když i její postava a chování pro mě byly neuvěřitelné, přesto mě bavila. Její přístup k ženám a vše kolem zrození smazal nedostatky,protože to je psáno opravdu moc hezky.

Danago
05.09.2023 5 z 5

Moc pěkné nepsané, zajímavý nápad. Knížka se velice lehce četla. Romantická linka mně osobně nevadila. Fiktivní příběh, ale věrohodné zpracovaný. Spíše se jedná o čtení pro ženy.

1casper
17.04.2023 5 z 5

Kniha popisuje vymyšlený příběh o dítěti Evy Braunové a Hitlera.
Sledujeme příběh porodní báby Anke, která si prožila i hrůzy koncentráku.
Porody a všechno okolo počínajícího mateřství jsou tu popisovány hodně do detailu, i proto je kniha vcelku uvěřitelná.
Klidně se to všechno i takhle mohlo odehrát...nebo ne?...kdo ví???

Mně se kniha líbila, četla se sama.

Knižní novinky (7. týden)

14.02.2021

Knižní novinky (46. týden)

10.11.2019

Kniha Príbeh pôrodníčky v seznamech