Vražda na Velký pátek přehled

Vražda na Velký pátek https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/6780/mid_vrazda-na-velky-patek-iXo-6780.jpg 4 219 219

Alberta Talleyová, matka dvojčat, byla brutálně zavražděna na Velký pátek roku 1950. Spolu s tělem objevila policie také spoustu krvavých otisků rozesetých po celém bytě. Otisky patřily jejím synům a ti také byli ze zločinu obviněni. Dávného případu se ujímá Christine Bennettová, přitažlivá mladá žena, která polovinu svého života strávila v klášteře. Nyní je čerstvě zproštěna svého slibu čistoty a stěhuje se do domu, který jí odkázala její teta. Christine je přesvědčena, že dvojčata jsou nevinná a chce je očistit… Ovšem jestli to nebyli oni, kdo jejich matku před čtyřiceti lety zavraždil, kdo to tedy byl? Podaří se jí odhalit, kdo spáchal tak odporný zločin právě v ten nejsvětější den?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

The Good Friday Murder , 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vražda na Velký pátek. Přihlašte se a napište ho.

Satyrka
19.05.2024 4 z 5

Moc mě mrzí, že jsem tuhle knížku nemohla číst víc v kuse. Četla jsem ji deset dní, ale jenom protože jsem na četbu měla hrozně málo času. Při každé příležitosti jsem po ní ale sahala.
Pokud se o detektivce dá říct, že je oddychová, pak bych tak určitě označila Vraždu na Velký pátek. Četla se dobře, hlavní postava, bývalá jeptiška, je velmi sympatická postava, a moc se mi líbila, což se mi u hlavních postav moc nestává. Sice zde nebylo moc překvapujících zvratů a šokující závěr jako je u novodobých krimi, ale to mi ve výsledku vůbec nevadilo. A protože čtu spíše ty novodobé krimi, tak to pro mě byla příjemná změna. Chris má zajímavou minulost, ale zase ne temnou jako čítám v těch novějších. Navíc se mi moc líbilo, že příběh byl spíše o obětech vraždy než o samotném vrahovi. A taky to, jak (skoro) všichni byli milí a příjemní, což opět v porovnání s novějšími krimi, není úplně běžné.
Rozhodně si chci sehnat všechny díly a přečíst celou sérii a doporučuji, když chcete něco klidnějšího, ale zároveň v tomto žánru.

Luigi1
19.04.2023 4 z 5

Spojení jeptišky a detektivky se povedlo

PetraN17
29.12.2022 4 z 5

Toto je příklad detektivky, kterou čtete pro zklidnění. Je znát, že kniha je napsána před 30 lety a já tuto starší četbu v poslední době vítám :))

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vražda na Velký pátek v seznamech

v Právě čtených1x