Neřesti mé krve přehled

Neřesti mé krve https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115021/neresti-me-krve-115021.gif 4 33 33

Ve svých čtyřiceti letech byl Reverend Charles Howard stále velmi impozantní muž. Ženatý presbyteriánský kněz působil na sklonku 19. století ve východní části Toronta a získal si velkou oblibu mezi svými farníky, zejména u žen, a zvláště pak u slečny Sarah Dignamové. Jako vážený člen místní komunity se Charles Howard pravidelně setkával s chudinou a posuzoval jednotlivé žádosti o přijetí do chudobince. Avšak jednoho dne je Charles Howard nalezen mrtev, zabit a brutálně zbit někým, koho si pozval do své kanceláře na faře. A tím, kdo najde jeho zohavenou mrtvolu, je slečna Dignamová. Jeho hodinky a boty jsou pryč. Jde snad o pomstu nějakého žebráka, kterého reverend odmítl? Detektiv Murdoch pochybuje o tom, že viníkem je nějaký tulák či pobuda. Ale aby dokázal (či vyvrátil) toto tušení, musí vstoupit do Dickensova světa chudobinců a bídy. Do světa těch, kteří už neměli kam jít, a proto zaklepali na dveře reverenda Howarda...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Jota

Vices of my Blood , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neřesti mé krve. Přihlašte se a napište ho.

Bubo19
10.06.2021 5 z 5

Nevím, proč jsem se tak dlouho vyhýbala tomuto poslednímu dílu, líbil se mi asi nejvíc z celé série. Přestože jsem odhadla, kdo je vrah, průběh vyšetřování mě bavil.
Popis prostředí, ve kterém žili nejchudší obyvatelé Toronta byl výborný, i když ne zrovna optimistický. A nejzajímavější byla část, kde autorka popisuje, jak to fungovalo v azylovém domě, já osobně bych tam nechtěla být ani jednu noc.

Hermiona419
28.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha, jedna z nejlepších knih série!

Driftersoul
19.03.2015 3 z 5

Čte se jedním dechem, ale kapku archaické a předvídatelné.
PLS: podrobný a zajímavý popis prostředí
NEG: jistá naivita

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Neřesti mé krve v seznamech

v dalších seznamech1x