Příští přehled

Příští https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5726/bmid_pristi-I5k-5726.jpg 4 133 133

Rick Diehl začíná mít problémy. Manželka mu byla nevěrná a jeho firma BioGen by už konečně potřebovala nějaký velký komerční úspěch. Rick doufá, že by jí k němu mohly dopomoci buňky Franka Burneta, jež BioGen vlastní. Frankovo tělo totiž produkovalo silné protirakovinové chemické látky. Ve chvíli, kdy je BioGenu tzv. Burnetova buněčná linie odcizena, se Rick Diehl snaží buňky i za cenu násilí znovu získat – ať už z těla Franka Burneta, či z těla některého z jeho potomků… Josh Winkler, zaměstnanec BioGenu, nechtěně na svém bratrovi vyzkouší účinky tzv. dozrávacího genu. Zdá se, že gen dokáže člověka po všech stránkách napravit, a Josh začíná uvažovat o tom, že by svůj objev zpeněžil. Brzy se však ukáže, že gen nemá jen pozitivní dopady… Zatímco ve svém předchozím románu Říše strachu se Michael Crichton zabýval globálním oteplováním, v thrilleru Příští si vzal na mušku další téma dneška – věnuje se nejrozmanitějším problémům spojeným s bouřlivým rozvojem genetiky. Důrazně poukazuje na absurditu soudního hodnocení genetických otázek, a to hlavně v oblasti patentového práva, kritizuje způsoby financování vědeckého výzkumu a s mrazivou ironií popisuje to, jak se daného tématu bez skrupulí zmocňují nejrozmanitější masová média.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Next , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příští. Přihlašte se a napište ho.

Bakana
02.04.2023 3 z 5

Tak nějak žádná bomba.
V té spoustě postav jsem měla problém se orientovat a poselství knížky z toho celého vychází poměrně naprázdno a nevyužité.

Adapa
01.02.2023 3 z 5

Tak moc chtěl Crichton v tomto románu varovat před genetickou manipulací, až zapomněl na čtivost a děj románu. Je vidět, že si Crichton dokonale problematiku nastudoval, jak u všech svých románů. Ale poskládal tam tolik střípků z genetiky, že to chvílemi působilo jak několik povídek, které se vyvíjí vlastní linií a občas se některá povídka protne s jinou.
Chyběla mi tam ústřední hlavní postava a to na čtivosti dost ubralo. Spousta věcí se tam zmínila, zajímalo mě, jak to mohlo dopadnout, ale zmizelo to.
Být to jiný spisovatel než Crichton, řekl bych si, že po dalších románech tohoto autora už nesáhnu. Ale u Crichtona pouze kriticky hodnotím třemi hvězdami a rád se vrátím k některým jeho starším románům.

CharlesWard
04.09.2022 2 z 5

Napsat to někdo jiný, než Crichton, tak se to nedá vůbec číst. Takhle to sice čtivé je, ale obsah pokulhává daleko za formou. Což je nešvar, který se u jeho posledních knih bohužel často opakuje.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Příští v seznamech

v Právě čtených2x