Přiznání přehled

Přiznání
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533390/bmid_priznani-65f34528232a5.jpg 4 18 18

Asai a Išikura se ztratili ve výšce 3200 metrů během výstupu na horu Owari. Vážně zraněný Išikura se v předtuše smrti přizná k vraždě, kterou kdysi spáchal...

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Přiznání. Přihlašte se a napište ho.

Lenka.Vílka
09.06.2024 5 z 5

Přiznání je nejenom jednohubka, ale zároveň naprostá pecka. Tedy, po přečtení by mohlo v hlavě zůstat tohle: "No, a to mělo být nějak originální?" Nejspíš jo, pokud se do knihy pořádně nezažerete.

Protože tahle psychologická bomba s prvky thrilleru, zamrzlého hororu, plíživé nepříjemky a zároveň tak trochu detektivky, protože příběh si skvěle hraje se svým čtenářem, ale zároveň to dělá tak rafinovaně, že reakce na konci, kterou jsem zmínila je pravděpodobnější právě v návaznosti na to, zda budete naprdlý, jak vás to celou dobu tahalo za fusekly. S tím, že vážně hodně tahalo, několikrát jí dokonce i sundalo a potom zase nandalo. Strašně moc se tady střídají žánry a díky tomu se to strašně moc dobře čte, je napínavé a naprosto skvělé  :)

Kresba je tady vážně dokonalá. Každá stránka je naprostá dokonalost. Spousta detailů, drobností v pozadí, změny výrazů postav, takže není třeba, aby něco říkali, prostě se jenom dívají, a vy to poznáte. (Ostatně, na začátku je dost prostoru, kdy si věci pouze myslí, paranoidní nájezd v hlavách, takže tam je fakt třeba se soustředit na tohle, a funguje to skvěle.) Proto je moc dobře, že kniha vyšla ve větším formátu. Jde si tohle všechno vychutnat o trochu víc  :)

A co bych teda měla říct na závěr, aby to nevypadalo, že jsem jenom na dojezdu nadšení z četby, ale že tohle je vážně dobrá kniha i na víc než jedno přečtení? No, asi jsem vážně mrcha, protože si to nechám pro sebe. Protože vynechat tenhle kousek je opravdu škoda. A my všichni, co jsme už četli a byli nadšení, to moc dobře víme  :)

GoodGames
02.05.2024 4 z 5

Napínavý psychologický thriller. Jeho veľkou výhodou je fakt, že je celý príbeh v jednej knihe. Tieto manga jednohubky majú svoje čaro a dúfam, že ich bude Crew vydávať stále viac. Inak som túto mangu vôbec nepoznal a je skvelé, že tu tento titul v origináli vydaný už v roku 1999 dostal šancu. O príbehu som nič nevedel a bol som vďaka tomu príjemne napätý až do konca. Veľmi tomu pomáha aj to, že vôbec nie je jasné, ako vlastne príbeh dopadne. Určite odporúčam.

Mooneylan
02.04.2024 4 z 5

S manga tituly mám problém. Vždycky hrozně rychle skončí. Obzvlášť takové jednohubky, jako je Přiznání. Zaboříte nos do voňavých stránek a než se nadějete, zahradník je vrah a tetička Meggie odkázala své jmění vzdálenému synovci! Ale když přejdu tuhle svojí bolístku, musím říct, že manga je skvělé médium. Přiznání je toho dalším důkazem, protože tady jde o jednoduchý příběh nejednoduché situace. Jak z ní ven? Lze jí vůbec přežít? Slibuju, že pokud po Přiznání sáhnete, rozuzlení se dozvíte dřív, než se vám začne vařit voda na čaj!

Prokleté královny, Život na míru a další knižní novinky (13. týden)

24.03.2024

Kniha Přiznání v seznamech