Ti, co vidí přehled

Ti, co vidí https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504332/bmid_ti-co-vidi-eQR-504332.png 4 274 274

Přízraky z Michiganu série

Jednoho slunečného srpnového rána roku 1935 najde třináctiletá Sophia Grayová svou kamarádku Rosemary, jak se potuluje po lese. Rosemaryiny žluté šaty jsou flekaté a potrhané, dívka zvláštně napadá na jednu nohu a má prázdné skleněné oči. Zoufale naznačuje Sophii, že jí musí nutně něco ukázat, a ta ji následuje. Dvacet let po nálezu Rosemaryina těla se Sophia ocitá uvězněná v rozlehlém a děsivě krásném Ústavu pro choromyslné v severním Michiganu. Dostává se do rukou zlovolného doktora, který si za své oběti vybírá pacienty s nadpřirozenými schopnostmi. V současnosti, v roce 1965, je Hattie, podobně jako před třiceti lety její matka, vedena duchem. Noviny ukryté na půdě odhalí tajemství, které ovlivnilo život Hattie a jejích sourozenců. Hattie a její sestra Jude se vydávají na křížovou výpravu, aby napravily křivdy minulosti a odhalily podvod, který jim před deseti lety ukradl matku.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

Some Can See , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ti, co vidí. Přihlašte se a napište ho.

Duchoslp
13.05.2024 3 z 5

Taková duchařská klasika, nebylo to špatné, ale žádná pecka taky ne. Líbilo se mi prolínání děje z pohledu jednotlivých postav, ale místy tomu chyběla šťáva.

Pampalini
11.05.2024 2 z 5

Sľubná premisa, ale od chvíle, kedy sa začali veci vysvetľovať, to začalo upadať, až napokon celkový dojem je... nijaký. Duchovia sú nepodstatní, význam majú snáď v jednom prípade. Inak by sa príbeh obišiel aj bez nich. Motívy a jednania postáv sú príliš konformné, akoby sa chceli páčiť širšiemu publiku. Utrpenie na psychiatrii si predstavujem inak. Zlosyn je zlý, lebo sa to tu píše, stačí, keď sa tak tvári. Mám pocit, že pôvodne sa jednalo o knihu pre dámy v strednom veku, ktoré obľubujú šteklivé romány, popíjajú sloe gin a predstavujú si iný život ako ten, ktorý žijú.

zimolka
09.05.2024 5 z 5

Většinou takovéto knihy lidí s nadpřirozenými schopnostmi nečtu, ale můžu říct, že mě příběh bavil. Přečtu si i další díl,

10 nejprodávanějších knih (8. týden)

01.03.2023

Sokolník, Lesk soumraku a další knižní novinky (7. týden)

12.02.2023

Kniha Ti, co vidí v seznamech

v Právě čtených7x
v dalších seznamech11x