Průvodce smrtelníka přehled

Průvodce smrtelníka https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319287/bmid_pruvodce-smrtelnika-ge9-319287.jpg 5 93 93

Smrt je prý dnes v české společnosti tabu. To je ale přinejmenším nepřesné. Tabu se týká něčeho zakázaného, nepřípustného, my se však ke smrti vztahujeme jinak. Vytěsňujeme ji ze svého vědomí, vyloučili jsme ji z hovorů, vyhostili ze života. Podle Ondřeje Nezbedy náš vztah ke smrti vystihují spíš výrazy jako bezradnost, strach a pasivita. Možná překvapivě pozitivně laděný Průvodce smrtelníka nemá bořit tabu, nýbrž podat pomocnou ruku. Autor odpovídá na základní otázky spjaté s péčí o umírající a nevyléčitelně nemocné: jak zajistit domácí péči o nemocného, jak funguje domácí hospic, jak lze léčit bolest, co je třeba zajistit během umírání a bezprostředně poté, ale také například jak hovořit s umírajícím o jeho přáních. Věnuje se citlivým tématům, jako jsou umírání dětí nebo eutanazie. Vedle praktických rad kniha přináší řadu osobních příběhů a rozhovorů s odborníky.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Průvodce smrtelníka. Přihlašte se a napište ho.

Emik87
24.02.2024 5 z 5

Zase trochu jiný pohled na tohle těžké téma. Autor ho pojal velmi komplexně a jako celek je kniha výborná. Každý by si ji měl přečíst.

Malunka
10.10.2020 5 z 5

Perfektní kniha o tématu, které se dotýká nás všech.

ondras666
06.12.2019 5 z 5

Kniha s nelehkým a silným tématem. Autor sám knihu píše po vlastních zkušenostech a snaží se Smrt a vše okolo ní ukázat lidštější a součástí života. Kniha výborně zasazená do české společnosti a moderní doby. Pro mě srovnatelná s autory knih s paliativním tématem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2017 - Magnesia Litera (DILIA Litera za objev roku)

Kniha Průvodce smrtelníka v seznamech

v Právě čtených5x