Ptáci bez křídel přehled

Ptáci bez křídel
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5161/bmid_ptaci-bez-kridel-3OI-5161.jpg 5 162 162

Ptáci bez křídel se odehrávají na pozadí rozpadu osmanské říše a sledují osudy obyvatel městečka Eskibahçe, kde spolu křesťané a muslimové celá staletí žili v míru a pokoji a kde přátelství i láska dokázaly překonat náboženské rozdíly. Když vypukne první světová válka, mladí muži narukují na frontu. V atmosféře vypjatého nacionalismu a zjitřeného náboženského cítění se schyluje k etnickým čistkám a pochodům smrti a osud řecké komunity ve vyhladovělém Eskibahçe spěje k neradostnému vyústění...... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , BB art

Birds Without Wings , 2004

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ptáci bez křídel. Přihlašte se a napište ho.

hanzmb
13.10.2023 5 z 5

Asi nevím, kterou součást románu mám nejvíc vyzdvihnout. Zda ten úžasně lidský příběh obyvatel městečka, od idylického "osmanského" života, přes válečné násilí až po "konečné turecké řešení." Nebo ten politicko-historický román o vzniku "nového" Turecka. O tom jsme se v mém mládí neučili. Kolidovalo to s VŘSR. Po trilogii další fantastický autorův román. Přitom ze zcela jiného konce světa. Ten jeho záběr je neskutečný.

bruntal
11.04.2023 5 z 5

Pomalý, historicky věrný, avšak hluboce lidský, místy nesmírně krutý, občas smutný a jindy velmi zábavný román, který mi připomíná život přesně takový, jaký je.

esma
20.02.2022 5 z 5

Dílo s vysokou uměleckou hodnotou. Přibližuje nejenom historické události počátku 20. století na rozhraní Evropy a Asie, ale i tu hlubokou propast, když se na miskách vah objeví dobyvačnost proti křehkosti prostého života.
Knížka se nečte lehce, přesto by vás neměla míjet.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ptáci bez křídel v seznamech

v Právě čtených5x
v dalších seznamech4x