Pustina přehled

Pustina https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445735/bmid_pustina-QiK-445735.jpg 4 479 479

Švédský venkov, to nejsou jen nekonečné lesy, jezera s křišťálovou vodou a malebné červené domy na smaragdových pasekách. Daleko od civilizace bují lidská závist a chudoba, dívky nabízejí sex na zapadlých parkovištích a na chátrajících samotách se daří drogám. Liv Björnlundová si svůj osud nevybrala, určila jí ho Pustina, vesnice na samém konci silnice. Dcera ze statku, který poznamenala rodinná tragédie, pracuje na benzinové pumpě, kam ji každý den vozí otřískaným volvem její despotický otec Vidar. Liv si připadá jako v kleci. Až do chvíle, kdy je v opuštěné studni v lesích nalezen Vidar mrtvý. Do smrti hněvivého starého muže se zaplete dvojice dealerů a zlodějíčků, kteří věděli o jeho skrývaném bohatství. Ale všechno může být složitější. Vždyť nešťastníků, jimž vražda nabízí vstupenku do lepšího života, je Pustina plná.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Ödesmark , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pustina. Přihlašte se a napište ho.

m2056
16.05.2024 3 z 5

Kniha se nečte špatně ale je taková smutná celkově lepší průměr.

Marla
13.05.2024 5 z 5

Hodně depresivní čtení. Spíše než thriller je to psychologické drama z velmi nevlídného prostředí.

maximus13
06.05.2024 4 z 5

Pěkně depresivní kniha. Hodně drsné prostředí k životu. Místo aby spolu lidi drželi pohromadě, tak se nenávidí. Vraha jsem si po dlouhé době netipnul správně, takže konec knihy překvapivý. Za sebe knihu mohu doporučit. Určitě se u ní nebudete nudit.

Knižní novinky (41. týden)

04.10.2020

Člověk, který ztratil úplně všechno, je děsivý.

Odpor k sousedům pramení z jeho osamělosti; on už prostě nevěděl, jak se lidem přiblížit, blízkost ho děsila a otravovala.

-Kdo vlastně jsi? -Prostě holka.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Pustina v seznamech

v Právě čtených8x
v dalších seznamech2x

thrillery severská krimi švédské detektivky thrillery pro ženy

Stina Jackson
švédská, 1983