Původ totalitarismu I–III přehled

Původ totalitarismu I–III https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23600/bmid_puvod-totalitarismu-i-iii-f3s-23600.jpg 5 49 49

Třísvazkové dílo slavné politické myslitelky, která zkoumá kořeny totalitarismu 20. století. První svazek je věnován antisemitismu, druhý imperialismu a třetí totalitarismu.

Literatura naučná Historie Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Oikoymenh

The Origins of Totalitarianism , 1951

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Původ totalitarismu I–III. Přihlašte se a napište ho.

Emik87
20.02.2024 4 z 5

Autorka se čte chvílemi výborně a čtenář je do děje úplně vtažený, ale pak jsou části, které jsou naprosto šíleně nudné. Vůbec nevím, čím to je. Celkově se kniha četla docela dobře.

painthers
17.09.2023 4 z 5

Upřímně jsem nečekala, že to vůbec dočtu, protože přibližně až do čtyřsté strany mě to moc nebavilo a autorka není vždy úplně čtivá a někdy ani v myšlence čitelná. Samotnému totalitarismu - tedy bolševismu a nacismu - se začne věnovat až v poslední části knihy.

Ten konec za to ale rozhodně stojí.
Kniha dlouze popisuje psychologii toho, jak člověka totalita zcela promění, jak se v totalitě realita zcela smývá s fikcí, jak jednotlivec a jeho život dokáže zcela ztratit smysl v kontextu historického údělu lidstva a taky jak se stalo, že se Hilter a Stalin vůbec mohli být produkty této masové mašinérie a kam se fanatismus mas ztratil po jejich smrti.

Jestli vás tohle téma oslovuje, klidně si z knihy vytáhněte jen tu třetí část.

martinah9
13.07.2023 5 z 5

vynikajuca kniha, ktora ide hlbsie pod povrch a dava odpovede na otazku "preco"

Do ráje, Království obávaných a další knižní novinky (35. týden)

27.08.2023

Kniha Původ totalitarismu I–III v seznamech