Rasputinovo proroctví přehled

Rasputinovo proroctví https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23678/bmid_rasputinovo-proroctvi-6586b0b5c3a97.jpg 4 214 214

Carské Selo, 1916. Podivínský kněz Rasputin pronáší během rozhovoru s carevnou Alexandrou mysteriózní proroctví: předpovídá vlastní smrt a varuje, že pokud ho zavraždí někdo z carových příbuzných, žádný člen Mikulášovy rodiny nepřežije následující dva roky. Předkládá vyděšené carevně vizi občanské války a Něvy plné krve, ale zároveň i naději na spásu. Znovuvzkříšení carské pokrevní linie je podle jeho slov podmíněno tím, že největší provinilec nahlédne svou vinu a dvanáct dalších viníků zemře… Moskva, současnost. Atlantský právník Miles Lord přijíždí do Moskvy, aby se jako člen Carské komise pokusil nalézt osobu s romanovskou krví, jíž se podařilo přežít bolševický masakr a která by vahou svého původu dokázala zasáhnout do neblahého dění v dnešním Rusku. Snaha Carské komise se pochopitelně stane středem zájmu rozličných mocenských skupin, které se za pomoci podstrčených důkazů snaží prosadit vlastního kandidáta, jenž by následně sledoval jejich – povýtce neušlechtilé – cíle. A mezi tím vším kličkuje Miles Lord, který zjišťuje, že komusi jeho práce v Carské komisi vadí natolik, že se ho rozhodl zabít. Podaří se Lordovi rozluštit Rasputinovo proroctví a zároveň zůstat naživu?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Romanov Prophecy , 2004

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rasputinovo proroctví. Přihlašte se a napište ho.

m2056
02.09.2023 4 z 5

Dobře napsáno zajímavý příběh dobrý zpracování. Čte se dobře.

JiMi017
26.08.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, zvlášť hledání potomku cara, spojeno s hledáním indicii. Poznání historie carského Ruska, vražda Romanovců a popis porevolučních let, vás pěkně vtáhne do příběhu, který se odehrává v současnosti. Pronásledování hlavních hrdinů najatými zabijáky a zkorumpovaným ruským policistou, dává příběhu kromě hledání historie i akční nádech. Oddechová kniha, zároveň čtivá. Doporučuji příznivcům historie a příběhům od Steva Berryho.

Mystifica
18.08.2021 2 z 5

Opět čtivý akční román. Tentokrát se odehrává v Rusku a v Americe a ústředním tématem je alternativní historie - snaha o znovudosazení Romanovců na carský trůn. Osvěžující je, že v tomto díle není hlavní postavou Cotton Malone. Knížka je lehké dovolenkové čtivo. Druhá půlka mi připadala až moc americká (a vlastenecká - všichni obdivují Ameriku a chtějí být jako oni). Taky v knížce uvidíte, že autor asi nebude úplně expert v kynologii (to nejsem ani já, ale stejně... proč???). Jinak knížka rychle utíkala a je to v podstatě to, co od odpočinkového čtiva chcete.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rasputinovo proroctví v seznamech

v Právě čtených1x