Jak ulovit boháče přehled

Jak ulovit boháče https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522003/jak-ulovit-bohace-t6I-522003.jpg 4 171 171

Rebelky z Oxfordu série

< 3. díl

Hattie Greenfieldová, dědička bankovního impéria, chtěla v životě tři věci – získat uznání v uměleckých kruzích, bít se za správnou věc a provdat se za skutečného džentlmena. Jenže se z donucení ocitla před oltářem s přitažlivým, ale zasmušilým finančníkem Lucianem Blackstonem, jehož temná minulost a bezohledné obchodní praktiky nahánějí britské šlechtě strach. Lucian Blackstone se sám vypracoval a získal obrovské bohatství, jediné, co mu chybí, je společenské postavení. A tak když mu do klína spadne dcera jeho obchodního soka, neváhá a chopí se příležitosti, aby mohl uvést do pohybu své dlouho utajované plány. Svatební cesta do Skotska však ukáže celou situaci v jiném světle. Hattie pomalu poznává Lucianovo pravé já a uvědomuje si, že oba můžou získat všechno – pokud jsou připraveni ztratit svá srdce... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Portrait of a Scotsman , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jak ulovit boháče. Přihlašte se a napište ho.

viola5163
26.02.2024 5 z 5

Krásně propracované. Ještě lepší než předchozí díl.

virgo_books
25.02.2024 4 z 5

Na další díl Rebelek jsem se neskutečně těšila a rozhodně mě nezklamal.

Tentokrát tu máme nový pár Hattie a Luciana. Pro Hattie je to celé úplná katastrofa, přestože mezi sebou mají skvělou chemii.

Narozdíl od minulého dílu se dostáváme do menší vesnice/městečka a hlavní hrdinové řeší spoustu problémů.

Objevují se tam i postavy z minulého dílu a všechno se krásně propojuje.

Sice jsem si i tento pár zamilovala, ale pořád mám na prvním místě Anabelle a vévodu.

Už se těším na další díl a jsem zvědavá, jak to celé se snahou sufražetek dopadne.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji nakladatelskému domu Grada.

Čenichnaknihy
31.01.2024 5 z 5

Na téhle sérii je nejlepší, že není jen tak obyčejná. Že řeší i hlubší otázky, než jen miluje, nemiluje, líbí, nelíbí, jiskří, nejiskří. Autorka zasadila příběhy do druhé poloviny 19. století, do doby, kdy sňatky byly domluvenou záležitostí, práva žen v plenkách a muž měl ve společnosti nad ženou.

To znáte i z předchozích dílů série. Tentokrát se ale příběh rozbíhá v dělnickém prostředí, hlavní postava Lucien jako dítě fáral v uhelných dolech. Postupně se ale vypracoval v úspěšného obchodníka, i když možná ne vždy úplně tím nejšlechetnějším způsobem.

Do klína mu spadla bohatá dědička bankovního impéria, která si Luciena musí vzít, aby se vyhnula skandálu. Pro oba je to trochu složitá situace a musí si k sobě najít cestu.

Evie Dunmore tedy tentokrát rozehrála příběh, ve kterém řeší i otázky chudoby, tvrdé dělnické práce, třídních rozdílů a mnoho dalšího, nad čím budeme přemýšlet a dumat, jaké to asi bylo v takových poměrech žít.

Pokud tuhle sérii ještě neznáte, určitě si přečtěte i předchozí dva díly, taková sonda do britské historie skrze romantickou linku rozhodně stojí za to.

Zahrada slibů a lží, Do ráje a další knižní novinky (38. týden)

17.09.2023

Kniha Jak ulovit boháče v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech8x