Říjnová země přehled

Říjnová země https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2931/bmid_rijnova-zeme-Egw-2931.jpg 4 117 117

… v té zemi se stále rok blíží ke sklonku. V té zemi se kopce halí do mraků a nad řekami se válí mlhy, v té zemi je poledne pryč v okamžení, svítání a soumrak otálí a půlnoc je nekonečná. ... V té zemi žijí jen podzimní lidé, jen lidé s podzimními myšlenkami. A jejich kroky po nočních opuštěných cestách znějí jako padající kapky deště… Těmito slovy se autor snaží vystihnout atmosféru této sbírky obsahující devatenáct povídek. Některé z nich jsou slavné nebo alespoň českému čtenáři povědomé, například Malý vrah, jiné se v povídkových výběrech objevují méně často, a dvě povídky z této sbírky, Bdělý žeton známka H. Matisse a Nádherná smrt Dudleye Stona, nebyly v českém jazyce publikovány vůbec. Říjnová země je též stav autorovy mysli, a tak z jeho příběhů čiší hrůza a démoni vykukují ze všech koutů, ale zejména z duší nás všech.... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Baronet

October Country, The , 1955

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Říjnová země. Přihlašte se a napište ho.

Hanka_Bohmova
09.08.2023 4 z 5

Knížku jsem původně půjčila kvůli Kostře, abych dceři trošku zpestřila výuku biologie :o) Bradbury je můj oblíbený spisovatel, takže část povídek jsem dobře znala. Jsou tu příběhy děsivé i "jenom strašidelné", ale nejvíc se mi líbí ty smutné. Bradbury mě dokáže rozlítostnit jako nikdo a je to fakt báječná úleva, moct si občas v klidu pobrečet.

Greenfingers
08.06.2020 5 z 5

Bradburyho povídky v této sbírce jsou především velmi poetické. Autor je mistrem tohoto žánru a proto není divu, že mě jeho příběhy pokaždé zaujmou.
Obzvláště se mi líbily povídky Strýček Einar, Malý vrah a Kosa, i když jsem je již kdysi četl v jiném výběru.

Kachle
27.12.2019 3 z 5

Většinu povídek, které se mi líbily, jsem už znala a ze zbylých mě zaujala menšina. Trochu zklamání, těšila jsem se ...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Říjnová země v seznamech

v dalších seznamech4x