Koruna z trávy přehled

Koruna z trávy https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17345/bmid_koruna-z-travy-XjI-17345.jpg 5 96 96

Římská sága série

2. část sedmidílného cyklu z doby antického Říma. Volné pokračování románu První muž Říma popisuje nástup a vrchol moci Lucia Cornelia Sully, který se stal prvním absolutistickým diktátorem nad Římem.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Grass Crown , 1990

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Koruna z trávy. Přihlašte se a napište ho.

VendulaB
10.01.2024 5 z 5

Druhý díl neskutečné série. Člověk ani nevěří, že jde o reálný příběh. Kdyby nad Římem proletěli draci, mohlo by se z fleku jednat o Hru o trůny. Neuvěřitelně živé, děsivé, reálné.

ikorka
14.12.2021 5 z 5

Druhý díl byl snad lepší než první. Tak hurá na třetí :-).

Claudius
19.09.2021 5 z 5

Autorka si to nijak neulehčuje. Poté, co velmi intenzivně nastuduje prostředí starověkého Říma, oblékání, oslovování, zvyky, stravování, tradice a politiku; pošle své hrdiny mimo Řím.
A čtenář si plesá, protože prostředí se nestihne okoukat a najednou tu máme Pontos, provincii Asia, Arménii, Řecko, Bíthýnii. Společenská válka, Sullův pochod na Řím, Mithridates. A já se nemůžu dočkat třetího dílu a Sullovy diktatury.
Sullu obecně jsem si velmi oblíbil a byť se nám tu ve výborném světle představuje mladý Gaius Julius, Gnaeus Pompeius (který rovnou řekne, že si zvolí cognomen Magnus, abychom věděli, že je to TEN Pompeius) a Cicero, Sulla je hlavním hrdinou a přestože čtenář ví, jaký je to bezcitný chladnokrevný vrah, člověk mu musí fandit.
Bylo by fajn, kdyby tato série vyšla znovu v nějaké pěkné nové reedici. Obávám se, že v této knize kousíček textu chybí - jedna pasáž končí uprostřed rozhovoru.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Koruna z trávy v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech3x