Robinson Crusoe (převyprávění) přehled

Robinson Crusoe (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72728/robinson-crusoe-pro-deti-72728.jpg 4 23 23

Jsem Robinson Crusoe, námořník, který ztroskotal na pustém ostrově. Stal se ze mě osamělý trosečník, čekající na záchranu. Než připluje loď, která mě vysvobodí, povím ti o svých dobrodružstvích a zážitcích. Příběh o nejslavnějším trosečníkovi je převyprávěný tak, aby mu s pomocí krásných ilustrací porozuměly děti.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Robinson Crusoe (převyprávění). Přihlašte se a napište ho.

jitka_dankova
10.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Velmi pěkně vyprávěný příběh Robinsona Crusoa - verze pro děti. Syn (10 let) měl ohromný zájem číst o tom, co všechno si Robinson musel na pustém ostrově vyrobit a z čeho a jak přežil. Jsem ráda, že toto tam autorka ve velké míře ponechala. Syn hltal příběh chytrého trosečníka stejně jako já kdysi Plevovu bezobrázkovou verzi. Jen tady byly i ty působivé obrázky, což usnadňovalo pochopení prostředí, ve kterém se Robinson nacházel. Doporučuji všem dětem, které o příběh trosečníka projeví zájem.
Nutno ještě podotknout (pozor, spoiler!), že autorka nechala Robinsona na ostrově stejnou kratší dobu jako Pleva (tj. 8-10 let), kdežto v původní verzi tam byl 28 let. Docela nás zarazilo, že v tomto převyprávění se už Robinson se svojí matkou neshledá (na rozdíl od původní verze i Plevova převyprávění), to syna zklamalo.

KatyM.
18.10.2023 5 z 5

Krásně převyprávěný příběh Robinsona Crusoa paní Eislerovou. Synovi se kniha velice líbila.

Anavi8912
14.06.2023 4 z 5

Přečteno v rámci mimočítankové četby. Velké poděkování autorce za přiblížení této knihy malým čtenářům. Některým dětem se určitě kniha zalíbila a později sáhnou po původni verzi od Daniela Defoa, popř. J.V.Plevy, kde se dozvědí více. Kniha je doplněna krásnými ilustracemi.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Robinson Crusoe (převyprávění) v seznamech