Roboti a androidi přehled

Roboti a androidi
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17716/bmid_roboti-a-androidi-MsR-17716.jpg 4 99 99

Sestavil Ivo Železný. Sborník sci-fi povídek světových a českých autorů. Obsahuje 30 povídek rozdělených do 4 částí: Člověk a stroj (1 až 10), Stroj a člověk (11 až 19), Člověk – stroj (20 až 24), Stroj – člověk (25 až 30). Pozn.: V tiráži není překladatel P. Weigel uveden.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Roboti a androidi. Přihlašte se a napište ho.

los
03.09.2023 4 z 5

600 stran a 30 povídek od amerických, ruských, německých, polských, švédských i českých autorů sci-fi žánru o podobách střetávání a prolínání živého a umělého, trocha dystopie, filozofie, napětí, dobrodružství i humoru: stroj z pohledu člověka - člověk z pohledu stroje - člověk se stává strojem (kyborg) - stroj se stává člověkem (android)

povídky z šedesátých let a zírám, jak vizionářské... představa internetu i umělé inteligence mi vyrazila dech + samozřejmě skvělý Asimov + objev Börje Crona a jeho povídka Muž budoucnosti (1982)

neprávem zapomenutá kniha, doporučuju

Lele61
15.04.2023 4 z 5

Velmi dobrá antologie povídek českých a světových autorů obsahující celkem 30 vesměs velmi kvalitních povídek. Čtenář se rozhodně nebude nudit :-)

Janadvorackova
03.11.2020 5 z 5

Výborné povídky.
Skoro jako byste sledovali vývoj umělé inteligence v přímém přenosu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Roboti a androidi v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x