Rodáci přehled

Rodáci
https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69767/rodaci.jpg 3 31 31

Rodáci a odrodilci 1979 + Kam jdete rodáci 1981 Televizní film "Rodáci" zrežíroval v roce 1988 Jiří Adamec. Děj je situován do let 1942 – 1948. Scénář byl napsán podle románu Jaroslava Matějky, který jej napsal na objednávku ke 40.výročí Vítězného Února. Pravdivě zobrazuje válečné i poválečné osudy lidí v jedné moravské vesnici, jejich postoje a činy v té době. Někteří něvědí po válce jak naložit se svým životem. Tento projekt měl pokračování „Rodáci a odrodilci“ a „Kam jdete rodáci“.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rodáci. Přihlašte se a napište ho.

maryzka
03.06.2023 3 z 5

Tuhle knihu jsem si tenkrát koupila po sledování filmu. No připadalo mi to jak knihy v 50. letech. Jediná postava, která se mi ve filmu líbila a která je popsaná v knize byl Vilém Krása v podání Jiřího Bartošky.

Kabuky
01.04.2023 5 z 5

Zajímavá kniha.

Kontryhelka
17.01.2022 5 z 5

pěkně zpracovaný román, příběhy lidí za války a v poválečném období. Lidé si za každého režimu museli v rámci přežití zachovat svoji důstojnost i když to v dané situaci a těžkém období vůbec nebylo lehké. Vždycky se našli dobří a zlí lidé, udavači a škodiči, kteří se neblaze podepsali na dalších osudech normálně žijících lidí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rodáci v seznamech

1973  79%Náš dědek Josef
1988  67%Rodáci
1979  80%Rodáci a Odrodilci
1984  80%Jakub Nemrava
1981  78%Kam jdete, rodáci?