Rok bez února přehled

Rok bez února https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21125/bmid_rok-bez-unora-kMt-21125.png 4 14 14

Čtyři muži ve vile na okraji města. Čtyři outsideři, kteří se snaží protlouct životem. A je to těžší, když i na ně dopadne únor, měsíc zoufalců a vyznavačů šera. Mladý básník a prozaik Jan Sojka nechává čtenáře nahlédnout přízračným oknem do svérázné domácnosti i do duší čtveřice osamělých chlapů. Jejich obyčejné příběhy se prolínají s poetickými obrazy města a přírody. Přátelství, melancholie zaháněná pivem a vínem, bloudění životem i prázdnými ulicemi; nejen z nich uhnětl Jan Sojka tento, s trochou nadsázky řečeno román.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rok bez února. Přihlašte se a napište ho.

Blebanec
27.06.2020 3 z 5

Ctiva novelka, lepsi cist v lete. Hlavni hrdina 30+ se v unoru vyrovnava s rozchodem a svym zivotem ve spolecnosti alkoholu a ne zcela perspektivnich spolubydlicich. Nakonec mene temne, nez jsem cekala.

gleti
31.07.2019 5 z 5

Je nás hodně, pro které je únor nejtěžší měsíc v roce.
(V hodině mezi psem a vlkem ožívají střepy mých rozbitých snů.
A jejich ostré hrany rozřezávají mou duši na kousíčky.
Aby je Deprese za stálého podlévání slzami mohla dusit až do kuropění.)

I Sojkova nehrdinu Únor uchopil do svých osmadvaceti křivých prstů (Sojka), vytřepal z něj všechnu naději. Těch pár zbylých drobků, co mu ulpělo na zimním šatu, spláchl nehrdina alkoholem do kanálu.

Lizard
21.03.2019 1 z 5

Kniha o pochmurném únoru a životu společně žijích mužů, kteří svou samotu, vzpomínky a život utápí v alkoholu.... Kniha se dobře čte, autor má zajímavý prozaický styl vyprávění. Samotné téma mi nijak nevadilo, ale i tak mě kniha moc nebavila a těšila jsem se,až ji dočtu a odložím.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rok bez února v seznamech

Jan Sojka
česká, 1973