Romeo a Julie na vsi přehled

Romeo a Julie na vsi https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53157/bmid_romeo-a-julie-na-vsi-tVx-53157.jpg 4 50 50

Novela curyšského básníka a spisovatele 19. století, která na základě dvou skutečných událostí líčí shakespearovské drama lásky ve venkovském prostředí. Dva mladí lidé z chudých venkovských rodin, žijících v nesmiřitelném nepřátelství, zvolí smrt ve vlnách řeky, když nemohou nalézt u svých rodičů pochopení pro svůj vztah.

Literatura světová Novely
Vydáno: , Odeon

Romeo und Julia auf dem Dorfe , 1856

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Romeo a Julie na vsi. Přihlašte se a napište ho.

Podravka
10.05.2023 2 z 5

Jedna z mnoha dalších variací na Romea a Julii, která se nepovedla. A to je co říct, protože ani originál není zrovna zdařilý. Celá novela se táhne asi jako život na švýcarském venkově. Pořád dokola stejné dialogy, nulové tempo vyprávění a celková zkostnatělost hlavních figur dělá z Romea a Julii na vsi právem zapomenutou knihu.

Alma-Nacida
18.02.2022 3 z 5

Zase jeden z mých návratů, který se mi tentokrát netrefil do noty. Je to dílko z období romantismu a tehdy zkrátka byla společná sebevražda milenců romantická, ale mně na tom nepřipadalo nic krásného, spíš mě to uvrhlo do deprese. A tak kniha poputuje o knihovničku dál.

Atuin
27.01.2022 4 z 5

Téma velké a vděčné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Romeo a Julie na vsi v seznamech