Rostliny bohů: magická síla psychoaktivních rostlin: s atlasem rostlin přehled

Rostliny bohů: magická síla psychoaktivních rostlin: s atlasem rostlin
https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97084/rostliny-bohu-magick.jpg 5 17 17

Obsáhlá obrazová publikace o halucinogenních rostlinách celého světa.

Literatura naučná
Vydáno: , Volvox Globator

Plants of the Gods

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rostliny bohů: magická síla psychoaktivních rostlin: s atlasem rostlin. Přihlašte se a napište ho.

Jordanka9
18.11.2022 5 z 5

Této publikace si nesmírně cením - je to skutečný poklad. Doporučuji nejen zájemcům o etnobotaniku, etnofarmakologii, etnofarmakognózii. Již jména autorů- etnobotanika a ředitele Botanického muzea Harvardské univerzity Richarda Evanse Schultese a chemika Alberta Hofmanna, objevitele halucinogennich účinků LSD.
Revizi provedl o generaci mladší specialista na etnomedicinu a etnobotaniku Christian Rätsch.
Mám revidované vydání VOLVOX GLOBATOR z r.2000 ( originál z r. 1989, 1.vydání z r.1979)
V knize je spousta zajímavého povídání o použití magických rostlin domorodci , doprovázeno barevnými i černobílými fotografiemi a vyobrazenimi.
V atlasu je uvedeno celkem 97 rostlin a hub v alfabetickém uspořádání dle rodového latinského názvu. Barevné fotografie či nákresy položek- jejich charakteristických částí- většinou květů či celkový vzhled. U každé uveden celý latinský název, čeleď latinsky a česky a zajímavé informace o habitu, výskytu, způsobu použití domorodci, obsahových látkách.
Např. Ayahuasce , kouzelnému nápoji z Amazonie, je v knize věnováno celých 16 stran !! ( narážím na aktuální kauzu polských manželů Kordysových a jejich seance s popíjením tohoto nápoje za 8 let nepodmíněně! Doufám, že zdravý rozum zvítězí a milost jim opravdu bude udělena! Prohnilost a zastaralost soudního aparátu nekomentuji.)
Informačně přínosná je tabulka umožňující snadnou orientaci Celkový přehled používaných magických rostlin-jednotlivé typy jsou uvedeny pomocí piktogramů, atd. V neposlední řadě upoutá mapa světa s přehledem tradičně používaných důležitých halucinogenů. Tak , snad jsem vás navnadila...

Mondie
31.07.2016 5 z 5

Krásná, barevná kniha, která není jen na nějaké přečtení, ale je vhodné ji prostě mít v knihovně na další a další nahlížení.

genesa
12.09.2013 5 z 5

Druhé vydání, rozšířené a revidované (ROSTLINY BOHŮ: Magická síla psychoaktivních rostlin) je překvapivě lepší než první.
Proto vřele doporučuji všem, kdo se chtějí problematikou ethnogenů zabývat, jako jednu ze základních knih.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rostliny bohů: magická síla psychoaktivních rostlin: s atlasem rostlin v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech4x