Trnový král přehled

Trnový král https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240093/bmid_trnovy-kral-4MV-240093.jpg 4 155 155

Roztříštěná říše série

Když mu bylo devět, přísahal princ Honorous Jorg Ankrat pomstu vrahovi svojí matky a bratra - a taky svému otci za to, že on sám je nikdy nepomstil. V patnácti svoji přísahu naplnil. Teď je mu osmnáct a musí s mečem v ruce bránit to, co sám získal zradou. Proti jeho hradu vytáhla obrovská armáda a v jejím čele stojí muž, jehož sny a ambice se hravě vyrovnají těm Jorgovým. Mladý král ví, že čest mu blížící se bitvu nevyhraje. To ale ani nemá v plánu. Podařilo se mu najít a shromáždit několik artefaktů z dávných časů - někdo by mohl říct kouzel. V nadcházejícím střetnutí mohou vychýlit jazýčky vah v jeho prospěch. Otázkou ale zůstává za jakou cenu...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

King of Thorns , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Trnový král. Přihlašte se a napište ho.

postoran-CZ
20.08.2023 4 z 5

Hmm ... Tak jsem nakonec po dalším dílu sáhl. Resp. sehnal, koupil, založil, přesunul, vytáhl, přečetl.
Nyní již král Honorous Jorg Ankrat je pořád stejný parchant, jako byl princ předtím. Jen je o něco starší. Lawrence nepolevil v "krvelačnosti" a mrtvolami se doslova brodíte.
Kupodivu, Jorg mi v tomto druhém díle přišel tak nějak zajímavější a zábavnější, než v díle prvním. Nevím proč. Možná si to jen špatně pamatuju, jelikož od prvního dílu je to více jak půl roku.
Nicméně "Deus ex machina" stále poletuje na Renearskou vysočinou a řeší vše, co Jorg natropil. Což je trošku škoda. Tak uvidíme, co přinese třetí díl.

x1carbon
07.09.2022 3 z 5

Oproti prvnímu dílu se první polovina knihy znatelně táhla a trochu se topila v minulosti, která mi osobně ne vždy přišla zajímavá. Taky nevim kam Jorg zahodil všechnu svoji přemotivovanost stát se císařem. Postava mi již nebyla tak sympatická, což mě mrzelo, protože to je hlavní důvod, proč mě baví knížku číst.

CharlesWard
14.07.2022 3 z 5

O trošičku čtivější než první díl. Asi 3/4 knihy jsem se nicméně ztrácel mezi 2 časovými liniemi, které se mi v závěru krásně spojily.

Připravované knižní novinky (9. - 15. 3.)

08.03.2015

Kniha Trnový král v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x

magie meč a magie černý humor dark fantasy boj o trůn

Mark Lawrence
americká, 1968