Ruce vzhůru, boys, aneb kniha o životě a smrti přehled

Ruce vzhůru, boys, aneb kniha o životě a smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114354/bmid_ruce-vzhuru-boys-aneb-kniha-o-zivot-cEe-114354.jpg 4 14 14

Sbírka parodických próz a veršů z Divokého západu, která reaguje na současnou obnovenou módu "westernů". Více jak sto satirických, zhusta však drastických příběhů a anekdot, majících většinou blízko k černému humoru, avšak dobře vystihujících charakter postav někdejších knížek, filmů a písniček o Divokém západu. Ilustrace, které knihu provázejí, napodobují seriálové kresby z amerických comics.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ruce vzhůru, boys, aneb kniha o životě a smrti. Přihlašte se a napište ho.

fes
28.03.2024 3 z 5

Ve své době za pět hvězd, dnes už jen za tři. Ale pořád má svou atmosféru a humor, byť místy dosti černý.

Nermal
22.06.2022 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem jednou dostal za úkol sehnat kolegovi z práce. Když jsem ji pak držel v ruce, neodolal jsem a nahlédl dovnitř. Jaké bylo mé překvapení, když jsem objevil spoustu vtipných textů. Knihu jsem si hned oblíbil, posléze si ji sehnal i pro sebe a přečetl si také další autorovy knihy. Některé z nich mají zajímavé typografické zpracování.

Recidivista
10.04.2022 4 z 5

Súbor minimalistických anekdot, parodických historiek a rýmovačiek z divokého západu plných čierneho humoru. Ako fanúšikovi westernov mi táto malá kniha urobila veľkú radosť. Niektoré príhody by sa nestratili ani vo filme Limonádový Joe, iné boli vcelku priemerné a našlo sa aj zopár takých, ktoré zostali nepochopené. V každom prípade to bol dobre strávený čas.

„Zlatokop John Delane propadl alkoholu. Později i šílenství.
Sůl považoval za zlatý prach.
Kanára za zlatého ptáka.
Slunce za zlatou kouli.
Jenom v jednom ohledu zůstal naprosto normální.
Své zlatovasé bejby, Elisabeth Delanovou, rozenou Smithovou, považoval i nadále za starou čarodějnici.“

„Spatřil jsem ji tak, jak ji pánbu stvořil. A stal se ateistou.“

7/10

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ruce vzhůru, boys, aneb kniha o životě a smrti v seznamech

Divoký západ parodie

Jiří Robert Pick
česká, 1925 - 1983
1957  80%Básnický almanach 1956
1968  95%Chyťte se nebe...
1969  75%Spolek pro ochranu zvířat
1963  88%Hovory s veverkou