Růže pro Algernon přehled

Růže pro Algernon https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13562/bmid_ruze-pro-algernon-CZz-13562.jpg 5 3150 3150

Růže pro Algernon si poprvé získala čtenáře jako slavná povídka, která se dočkala uvedení v nesčetných antologiích a byla přeložena do mnoha jazyků. Stejně úspěšná byla i jako televizní inscenace – a nakonec jako celovečerní film s názvem Charly. Pak Daniel Keyes svůj znepokojivý příběh rozšířil a zabydlel dalšími postavami, takže vznikl román, který obdržel od asociace Science Fiction Writes of America cenu Nebula za nejlepší science fiction roku. Fascinující příběh o odvážném (snad až příliš odvážném) experimentu s lidskou inteligencí popsal jeden kritik jako „milostný trojúhelník tvořený dvěma lidmi“. Jiné nadchla jeho obraznost, napětí nebo lidskost. Růže pro Algernon v sobě spojují všechny tyto kvality. Je to jeden z nejoriginál­nějších a zároveň nejcitlivějších románů naší doby. Skvěle přeložil Richard Podaný.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Flowers for Algernon , 1966

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Růže pro Algernon. Přihlašte se a napište ho.

Jara.v
11.05.2024 2 z 5

Kniha mě nebavila svým zpracováním, ale téma to je hodně silné. Je to smutná kniha vzhledem k osudu Charlieho, ale i Algernon. Nebýt výzvy, asi bych se do ní nepustila.

anovy64
11.05.2024 3 z 5

Téma zajímavé, ale způsob zpracování mi moc nesedl.

myrna0868
10.05.2024 5 z 5

Hodně dlouho jsem odkládala čtení této knihy. Díky čtenářské výzvě jsem ji konečně otevřela a rozhodně stála za to. Po počátečních kapitolách, které se hodně špatně četli jsem doufala, že takto není psaná celá kniha. Poté už jsem hltala každou stranu , ikdyž závěr byl logicky předvídatelný.

Knižní novinky (4. týden)

17.01.2019

Je jako ostatní děti. Je to hodný chlapec.

Teď chápu, že jedním z důležitých důvodů, proč je třeba chodit na vysokou a získat vzdělání, je, aby se člověk naučil, že všechny věci, kterým věřil celý život, nemusejí být pravdivé - a že nic není takové, jaké se to zdá.

Dneska mi nedaly ňic jízt. Nevým comá jedení společňího se stáňím se chitrí a sem hladoví.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

1966 - Nebula Award (Best Novel)

Kniha Růže pro Algernon v seznamech

v Právě čtených36x