Sbohem moře, sbohem oceány! přehled

Sbohem moře, sbohem oceány!
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26656/sbohem-more-sbohem-oceany-ojV-26656.jpg 5 34 34

Tento výjimečný válečný příběh vychází znovu téměř po čtyřiceti letech. Líčí osudy přímého účastníka a jediného československého námořního důstojníka - lodního lékaře Gerarda Fráni, válečným jménem Gerard Fraineau na de Gaullových lodích Svobodné Francie. Tento příběh není fantastickou legendou, ale pouhou zprávou o plnění vlastenecké povinnosti, již se český lékař zařadil mezi hrdiny druhé světové války. ISBN je vloženo z vydání roku 1975 (Gerard Frainenau - Sbohem moře,sbohem oceány!)... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sbohem moře, sbohem oceány!. Přihlašte se a napište ho.

horejs
01.09.2023 5 z 5

Naprosto úžasná kniha se strhujícím dějem a závěrem, který mi vehnal slzy do očí. Teprve po letech jsem zjistil, že Gérard Fraineau alias Gerard Fráňa alias Gustav Franc jsou jména, pod nimiž za normalizace publikoval jinak velmi úspěšný autor mnoha detektivních i jiných románů Pavel Hejcman.

ZuzaP
12.05.2020

Budu ještě muset prozkoumat jak biografické to bylo, protože jsem to začal číst s tím, že je to autobiografické, což se někdy v průběhu čtení ukázalo jako omyl. Každopádně mě to i tak moc bavilo a asi si tady za chvíli udělám samostatnou poličku na knížky o válečném námořnictvu.

„Vy nejste Francouz, že?“ zeptal se neočekávaně.
„Proč?“
„Že stále tak mudrujete.“
„Ne, jsem Čechoslovák.“
„Myslel jsem si to,“ řekl spokojeně a uznale na mne pohlédl. „Čechoslováci byli vždycky výborní námořníci. U kterého moře vlastně ležíte?“

AlenaF
19.04.2020 5 z 5

Bezvadné čtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sbohem moře, sbohem oceány! v seznamech

v dalších seznamech2x

druhá světová válka (1939–1945) mořeplavba vojenské námořnictvo

Gerard Fraineau (p)
česká, 1927 - 2020
1975  94%Sbohem moře, sbohem oceány!
1982  88%Ocelová past
1967  87%Dům za duhovou zdí