Sbohem, přízraky přehled

Sbohem, přízraky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428699/bmid_sbohem-prizraky-c4P-428699.jpg 4 86 86

Ida se živí psaním fiktivních příběhů do rádia. Před lety se přestěhovala ze Sicílie do Říma, kde žije se svým manželem Pietrem – ten jí poskytuje oporu a něhu, ale z jejich vztahu již veškerá vášeň vyprchala. Teď se vrací do rodného domu, z něhož matka udělala skanzen, aby jí pomohla s prodejem. Stačí překročit práh a znovu se ponoří do traumatické minulosti: když jí bylo třináct, její otec beze stopy zmizel. V 6:16 ráno jednou vstal a odešel navždy. Otec, který není ani živý, ani mrtvý, se pravidelně objevuje v jejích nočních můrách a dokonce se jí začne zjevovat jako přízrak za bílého dne. V dusné atmosféře kulminuje i napětí mezi Idou a její matkou. S vědomím, že každý je přeživším svých vlastních bitev, si přiznává, že přesun do Říma byla pouhá snaha utéct před přízraky, obsesemi a vnitřními démony. S maximálním úsilím je nakonec přemůže – a cestou nazpět symbolicky pohřbí svého zmizelého otce. Její hodinky konečně ukazují 6:17.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Addio fantasmi , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sbohem, přízraky. Přihlašte se a napište ho.

Ambo
23.03.2024 5 z 5

Ženská hrdinka, rozporuplnost, italské reálie, které mám tak ráda. Román je v to moc dobrý.

terezie1121
06.07.2023 3 z 5

Kniha je sama o sobě docela o ničem. Holka uvnitř ženy která se stále nedokáže přenést přes minulost, kdy ztratila otce. Číst se dá, ale to je asi tak vše.

TinaFr
18.05.2023 3 z 5

Trvalo mi tři roky, než jsem knihu dočetla - poprvé jsem ji po 50 stranách odložila. Ale nakonec jsem ráda, že jsem se k ní znovu dostala. Příběh nemá příliš mnoho děje, je to spíš taková psychologická sonda do života ženy, která se ani po víc než 20 letech nedokázala vyrovnat se zmizením vlastního otce. Kniha má zvláštně hutnou, melancholickou, atmosféru, kterou je protknutá od začátku až do konce. Nemůžu říct, že by se mi příběh nějak výrazně líbil, ale zaujal mě styl vyprávění a atmosféra, kterou autorka zvládla skvěle vykreslit.
3,5/5

Knižní novinky (7. týden)

08.02.2020

Knižní novinky (24. týden)

09.06.2019

Kniha Sbohem, přízraky v seznamech