Scum manifesto čili Šlem manifest přehled

Scum manifesto čili Šlem manifest https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30638/scum-manifesto-cili-slem-manifest-30638.jpg 3 22 22

Malé dílko o feminismu, filozofii, morálce, víře, sexu, nedůvěře, násilí, nenávisti, lásce.

Literatura světová
Vydáno: , Votobia

Scum Manifesto , 1967

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Scum manifesto čili Šlem manifest. Přihlašte se a napište ho.

Sukdolakus7
20.03.2024 2 z 5

Ať už si člověk o tomto svérázném manifestu myslí cokoli, je nepochybné, že se kdesi pod "řekou blití a horou sraček" skrývá spousta zajímavých, věcných a důležitých podnětů. Autorka zde například trefně vystihuje toxickou maskulinitu, naráží na otázky spojené se sexismem a na mnoha místech rovněž odkazuje na řadu zásadních společenských problémů, které jsou aktuální dodnes. To podstatné a potenciálně užitečné se ale bohužel ztrácí pod nezměrnou tíhou prvoplánové, nesystematické a repetitivní misandrie (vyobrazené nepříliš valným literárním umem), a tak výsledný produkt ve čtenáři zachovává dojem, že je Valerie Solanas tak trochu jenom fanatická "číča".

MilaSliacka
18.08.2022 3 z 5

Že trauma je živnou půdou pro radikalismus, není nic nového pod sluncem. Příběh Valerie Solanas je toho učebnicovým příkladem a já doufám, že se lidem bude dařit na ní nahlížet v kontextu jejího života a ne jen se jí smát nebo nenávidět ji.

Lidem, kteří se zajímají o dějiny feminismu, bych knihu doporučila jako příklad radikálně feministického Mein Kampfu.

nikdonikdynic
25.05.2022 5 z 5

Zajímavé, nikdy jsem neviděl podobné reakce na knihy od mužů plné sexismu. Čím to asi bude, že?

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Scum manifesto čili Šlem manifest v seznamech

v dalších seznamech1x