Sedm lží přehled

Sedm lží https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434609/bmid_sedm-lzi-CRX-434609.jpg 3 59 59

Jane a Marnie jsou nerozlučné kamarádky už od svých jedenácti let. Sotva dosáhnou dvacítky, obě se zamilují a vdají za hezké mladé muže. Ale Jane Marniina manžela nikdy neměla moc v lásce. Vždycky byl moc hlučný, protivný a často až příliš živý. Což je ironie, protože kdyby byla Jane upřímný člověk – kdyby nevyřkla tolik lží –, manžel její nejlepší přítelkyně mohl ještě žít. Jane dostane příležitost říct pravdu, a jak vypráví o společné historii a přizná svých sedm lží, odkrývá spoustu temnoty, jež léta bublala pod povrchem, a toxická tajemství, která otravují jejich dlouholeté přátelství.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Seven Lies , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sedm lží. Přihlašte se a napište ho.

Pavlína2019
05.12.2023 3 z 5

No, to bylo tedy zajímavé, ale neveselé čtení. Ohromná posedlost. Nicméně velmi dobře popsané, psychologické, obsahuje spoustu myšlenek, napsaných pocitů. Rozhodně mě zajímalo, jak vše dopadne, závěr mě nezklamal.

Danago
08.10.2023 2 z 5

Bohužel mnohokrát popsané téma. Nic nového mi kniha nepřinesla. Je čtivá. Ale to je tak vše.

Beky
10.04.2023 3 z 5

Mám rozporuplné pocity po dočtení ...
Slibný námět a ve finále obyčejná posedlost svou nejlepší přítelkyní a vesměs žárlivost a závist vůči všem, kteří v jejím životě figurují...
Slušné čtení s hodně trpkou a hořkou příchutí.

V textu na mě vykouklo i pár zajímavých myšlenek a jedna z nich je tato:
"Život si nijak zvlášť nevšímá drobných osobních ztrát. Prach se kvůli tomu nepřestane usazovat na všem kolem."

Knižní novinky (41. týden)

04.10.2020

Srdce prostě dobýt nelze. Můžeš ho dostat jen jako dar. Srdce nemůžeš vyloudit, vymámit, vyměnit, zastavit, ukrást, obehnat zdí ani sebrat. A už vůbec ne dobýt.

Postupně odpojíš všechny končetiny, pak kost za kostí, vzpomínku za vzpomínkou, až nakonec dokážeš existovat nezávisle, a tam, kde bývali dva lidé, najednou stojí jen jeden.

O vztahu dvou lidí můžete hodně zjistit, když se podíváte, jak jedí, když jsou spolu na veřejnosti.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Sedm lží v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x

manželství lhaní, lži thrillery pro ženy

2020  68%Sedm lží
2024  0%Skleněné domy