Rozhřešení vraždou přehled

Rozhřešení vraždou https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9817/bmid_sestra-fidelma-rozhreseni-vrazdou-YYq-9817.jpg 4 126 126

Sestra Fidelma série

Dějištěm historického detektivního příběhu je smíšený klášter sv. Hildy ve Whitby v severovýchodní Anglii, kam je svolán synod nejvyšších představitelů keltské a římské frakce. V čele keltské frakce stojí abatyše Étain. Když ji těsně před zahájením sněmu najdou zavražděnou ve své cele, je pověřena mladá právnička, sestra Fidelma, vyšetřením případu. Spletitý příběh se rozmotává na pozadí velice zajímavého prostředí starověkého kláštera, kde se čtenáři nabízí pohled do zcela neznámého světa těchto společenství. Napínavá detektivka je o to poutavější, že autor, píšící pod pseudonymem Peter Tremayne je známý vědec, odborník na historii Keltů, šikovně využívá při psaní originálních detektivek historických znalostí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Vyšehrad

Absolution by Murder , 1994

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rozhřešení vraždou. Přihlašte se a napište ho.

Atisa
10.01.2024 4 z 5

Od této knížky jsem měla vyšší očekávání, než jaká skutečně byla. Ze začátku mi přišlo, že se celý děj točí jen kolem církevní politiky, což mě příliš nebavilo. Poté se děj rozjel. Asi jsem více toužila po reáliích té doby. Sice tam jsou, ale ne příliš. Dozvěděla jsem se však nějaké nové informace z dané doby a místa, což je pro mě ta přidaná hodnota, kvůli které jsem knihu četla. Chybělo mi dovysvětlení, proč se v knihu objevuje drobná zápletka se žlutým morem. Nicméně ráda si někdy v budoucnu přečtu i další díly.

Eva193
19.09.2023 5 z 5

První knížka autora a po dlouhé době i knížka, kde jsem nadšená a jdu rovnou číst další díl. Dozvěděla jsem se hodně o historii, děj měl spád a hlavní hrdinové byli moc sympatičtí. Ano, jména bylo trochu náročnější si pamatovat a občas se mi pletly, ale nevadilo mi to.

Luigi1
27.05.2023 5 z 5

S tímto autorem jsem se setkal poprvé a doufán,že né naposledy,historie předělána do detektivky je zajímavé zpracování

Zatím zde není žádná související novinka.

Mír v této zemi neohrožuje samo náboženství, ale lidé, kteří náboženství využívají pro své zájmy.

Kniha Rozhřešení vraždou v seznamech

v Právě čtených1x