Sestry Springovy přehled

Sestry Springovy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409667/bmid_sestry-springovy-Rm7-409667.jpg 3 177 177

Děvčata Springova vyrůstají na vojenské základně v New Orleans. Každá ze sester je úplně jiná a všechny dohromady představují živelnou pohromu. Nejstarší Meg se touží vdát za důstojníka a žít jako tolik dalších žen, které obdivuje. Beth je největší dříč z rodiny a jejím posláním je o všechny pečovat. Jo by nejraději rovnou odmaturovala. Sní o životě v New Yorku a novinářské kariéře. A nejmladší Amy pozoruje své sestry a učí se od nich. V dobrém i ve zlém. Když jejich tátu nasadí do války v Iráku, i přes všechny rozdíly zažívají dívky ty samé obavy. Následující rok bude náročný a v mnohém zcela zásadní… Příběh plný romantiky a dramat, inspirovaný klasickým románem Malé ženy Louisy May Alcottové, převádí témata lásky, války, dospívání a rodiny do jazyka jednadvacátého století.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Spring Girls , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sestry Springovy. Přihlašte se a napište ho.

Charmedka
26.12.2023 2 z 5

Bohužel kniha byla příběhově ale naprosto o ničem. Hlavní postavy jsou puberťačky, čemuž i odpovídá chování a děj, někdy byly holky prostě na facku. Četli jste o roce v jedné rodině, ale nic Vám to nedalo, příběh byl velká nuda a vůbec nechápu, co tím autorka chtěla říci.

mignon
13.10.2023 5 z 5

Moc se mi knížka líbila, byla čtivá a všechny sestry mě bavily.

ErčaV.
20.03.2023 3 z 5

Ze začátku mě kniha nebavila a myslela jsem si, že jí odložím. Dala jsem jí šanci. Je to příjemná oddechovka, ale nic k čemu bych se vracela.

Knižní novinky (32. týden)

04.08.2019

Knižní novinky (13. týden)

24.03.2019

Knižní novinky (12. týden)

18.03.2019

Jakmile jsem se stala matkou, změnilo se cosi hluboko ve mně; cítila jsem, jak se roztříštěné kusy mého života pospojovaly, čekala mě nová úloha.

Sesterská láska je ošidná. Sice měla své sestry nejradši na světě, ale žárlila na ně téměř v každém směru.

Pokud je minulost i přítomnost tak trochu na nic a nikdo se zřejmě ze svých chyb není schopný poučit, proč bych se neměla dívat do budoucnosti? Budoucnost byla svým způsobem všechno, nač jsem se mohla těšit.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Sestry Springovy v seznamech

v Právě čtených4x