Severská rapsodie přehled

Severská rapsodie https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342470/mid_severska-rapsodie-ZiC-342470.jpg 4 67 67

V druhé polovině padesátých let devatenáctého století se životem v Praze znechucený Bedřich Smetana vydává do Göteborgu, kde naváže vztah s Fröjdou Beneckovou. Jejich vášnivá láska však stále naráží nejen na bouřlivou tvorbu génia, ale i na přízrak Smetanovy mrtvé ženy Kateřiny. Román Severská rapsodie ukazuje modlu české hudby jako člověka – vášnivého, milujícího, ale také chybujícícho a trpícího.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Severská rapsodie. Přihlašte se a napište ho.

martinaandulka
12.11.2023 4 z 5

Hudbu Bedřicha Smetany mám moc ráda.Tato kniha je jen romance, která možná ani neni pravdivá.Byla jsem v muzeum v Jabkenicích a podle vyprávění tam bylo 1 manželství štastné, podle knihy neee .... .Kniha na mě působila depresivně, ale napsaná čtivě.

Janadvorackova
15.06.2023 2 z 5

Přečteno spíš ze zvědavosti.
Některé věci jsem nevěděla, ale celkově mě příběh spíš nezaujal.

Araso
06.12.2022 5 z 5

V knize je Bedřich Smetana vykreslen jako muž, který je tápající... nejistý... a ve všech ohledech lidský. Kniha je příběhem jeho života a věru to nebyl život pohádkový. Jsem moc ráda, že se mi kniha dostala do ruky. Severská rapsodie byla pro mě zážitkem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Severská rapsodie v seznamech

v dalších seznamech1x